امکان بازگشت از نسخه پرو به نسخه S ویندوز 10 برای لپتاپ سرفس فراهم شد

امکان بازگشت از نسخه پرو به نسخه S ویندوز 10 برای لپتاپ سرفس فراهم شد

مایکروسافت اخیراً از لپتاپ سرفس جدیدی رونمایی کرده که با تمرکز بر کارکردهای آموزشی، از «Window 10 S» بهره می برد. البته سیستم عامل مذکور محدودیت هایی داشته و فقط می تواند از اپلیکیشن های موجود در ویندوز استور استفاده کند.

ویژگی مورد بحث باعث افزایش امنیت دستگاه شده و نفوذ بدافزارها و ویروس ها را به سیستم محدود می کند. همچنین به دلیل بهینه سازی های صورت گرفته روی نرم افزارهای ویندوز استور و محدودیت پردازش های پس زمینه، عمر باتری نیز با استفاده از Window 10 S افزایش خواهد یافت.

ارتقا ویندوز ۱۰ از نسخه S به نسخه Pro تا پایان سال ۲۰۱۷ رایگان است

شرکت ساکن ردموند پیش از این اعلام کرده بود کاربران لپتاپ های سرفس می توانند سیستم خود را به نسخه «Pro» از سیستم عامل ویندوز ۱۰ ارتقا دهند و پس از استفاده رایگان تا پایان سال جاری میلادی، مبلغی در حدود ۵۰ دلار را برای ادامه استفاده از آن بپردازند. لازم به ذکر است که بر اساس اظهارات مایکروسافت، فرآیند مورد اشاره یک طرفه بوده و امکان بازگشت به Window 10 S برای کاربران وجود نخواهد داشت.

اما حالا به نظر می رسد کمپانی مذکور راه بازگشتی را برای مشتریان خود فراهم کرده است. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، کاربر می تواند با ورود به صفحه مربوطه در وبسایت مایکرسافت و وارد کردن شماره سریال دستگاه، به فایل نصب Window 10 S ورژن ۱۷۰۳ دسترسی پیدا کرده و آن را با حجم ۹ گیگابایت دانلود کنند.

گفتنی است که علت مخالفت پیشین مایکروسافت نسبت به بازگشت از ارتقا، امکان بروز ایرادات امنیتی به واسطه فایل های به جا مانده از نرم افزارهای نسخه پرو بوده که در راهکار جدید، با پاک شدن تمام اطلاعات موجود روی لپتاپ، ریسک مورد اشاره نیز برطرف شده است.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato