ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پهپادهای حامل مواد مخدر و موبایل؛ چالشی جدید برای زندان های سراسر جهان

فراگیر شدن پرنده های هدایت پذیر از دور (پهپاد) در سال های اخیر، موجب تعریف کارکردهای متنوعی برای آنها شده که یکی از جالبترین و البته غیرقانونی ترین کاربردها، استفاده خلافکاران از پهپاد برای قاچاق ...

فراگیر شدن پرنده های هدایت پذیر از دور (پهپاد) در سال های اخیر، موجب تعریف کارکردهای متنوعی برای آنها شده که یکی از جالبترین و البته غیرقانونی ترین کاربردها، استفاده خلافکاران از پهپاد برای قاچاق کالا به داخل زندان ها است.

بر اساس اسناد وزارت دادگستری ایالات متحده، قاچاقچیان در پنج سال گذشته به دفعات تلاش کرده اند تلفن همراه، اسلحه و مواد مخدر را با استفاده از پهپاد به داخل زندان ها منتقل کنند که البته بنا به ادعای اسناد مذکور، موفق به چنین کاری نشده اند.

البته استفاده از روش مورد اشاره به آمریکا محدود نشده و طبق گزارشات موجود، در سال 2014 پلیس استرالیا نیز از قاچاق مواد مخدر توسط پهپاد در این کشور خبر داد و در همین سال، پهپاد دیگری در حال حمل ماریجوانا در کارولینای جنوبی سقوط کرد.

همچنین در اتفاق دیگری در ایالت اوهایو، یک پهپاد موفق شد محموله مواد مخدر خود را در محوطه یک زندان ایالتی رها کند که این امر، موجب درگیری شدیدی میان زندانیان حاضر در محل شد.

دولت انگلستان با تشکیل تیم های ویژه با پهپادهای قاچاقچی مقابله می کند

با افزایش تعداد حوادث مشابه، مقامات کشورهای مختلف برای حل مسئله راهکارهای متفاوتی را  به کار گرفته اند. به عنوان مثال در انگلستان تیم های ویژه ای برای مقابله با پهپادها تشکیل شد و در ایالات متحده نیز اداره زندان ها، درخواستی برای توسعه فناوری مورد نیاز جهت متوقف کردن پهپادها پیش از ورود به محوطه زندان را منتشر کرده است.

مسلماً ارائه آمار دقیقی از تعداد دفعات استفاده از پهپاد برای قاچاق کالا ممکن نیست اما بر اساس گزارشات در یکی از تازه ترین موارد در آمریکا، قاچاقچی دستگیر شده اعتراف کرده بود که به ازای حمل هر محموله، 6 هزار دلار دریافت می کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی