فاز سوم و تکمیلی شبکه ملی اطلاعات در تیر ماه رونمایی می شود

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در حال تکمیل بوده و در تیرماه جاری رونمایی خواهد شد. برات قنبری اظهار داشت از آنجا که دو پروژه «دولت الکترونیک» و «شبکه ملی اطلاعات» کاملاً به یکدیگر وابسته هستند، در تیر ماه سال جاری خبرهای جدیدی از رونمایی و پیشرفت این دو پروژه خواهیم داشت.

وی در مورد پروژه شبکه علمی کشور نیز افزود که این شبکه هم اکنون راه اندازی شده و در حال اتصال نقاط دانشگاهی به یکدیگر و به شبکه ملی اطلاعات است. به گفته قنبری، هر سه پروژه مورد بحث در سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال انجام بوده و تأمین اعتبار آنها نیز توسط معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات صورت می گیرد.

معاون وزیر ارتباطات می گوید بخش شبکه دسترسی در پروژه شبکه ملی اطلاعات با سرمایه گذاری سه برابری بخش خصوصی نسبت به بخش دولتی انجام شده، ضمن اینکه هیچ مشکلی در زمینه تأمین اعتبارات مالی بخش های مختلف این پروژه وجود ندارد.

گفتنیست رونمایی و راه اندازی فاز سوم و تکمیلی شبکه ملی اطلاعات در ابتدا برای اردیبهشت ماه و همزمان با روز جهانی ارتباطات برنامه ریزی شده بود که این امر میسر نشد، تا اینکه وزیر ارتباطات هفته گذشته وعده داد تا پایان دولت فعلی، این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟