گوگل برای احداث کمپ بزرگی در مرکز شهر سن خوزه با مقامات محلی به توافق رسید

گوگل برای احداث کمپ بزرگی در مرکز شهر سن خوزه با مقامات محلی به توافق رسید

گوگل برنامه های توسعه زیادی را برای بخش downtown سن خوزه در ایالت کالیفرنیای آمریکا تدارک دیده و در همین راستا، دیروز شورای این شهر تصمیم گرفت ۱۶ قطعه زمین را در اختیار این غول تکنولوژی قرار دهد. این قرارداد تحت حمایت کامل شهردار سن خوزه و معاونش پیش می رود، اما ساکنین منطقه کمی در این باره تردید دارند.

در این طرح که با پروژه کمپ جدید این کمپانی در مانتن ویو متفاوت است، منطقه Diridon Station سن خوزه به یک قطب تجاری، فناوری و ارتباطی بدل شده و بیش از ۲۰ هزار کارمند گوگل را در خود جای خواهد داد. در صورت تأیید کامل طرح، بین ۵۵۰ الی ۷۵۰ هزار متر مربع فضای اداری و نزدیک به ۳۰۰۰ واحد مسکونی در این منطقه احداث می گردد.

گفتنیست گوگل و شرکایش طی ماه ها اخیر به خرید انبوه املاک در این بخش از سن خوزه مشغول بوده اند. دو گروه سرمایه گذاری وابسته به این کمپانی تاکنون حدود ۱۳۰ میلیون دلار برای خرید ملک در این منطقه هزینه کرده اند.

ساکنین سن خوزه می ترسند پس از احداث کمپ گوگل، مجبور به ترک این منطقه شوند

اگرچه این پروژه نمی تواند مشکل افزایش شدید قیمت مسکن در منطقه Bay Area کالیفرنیا به خاطر حضور شرکت های بزرگ فناوری را مرتفع سازد، اما توسعه سیستم حمل و نقل عمومی و ایجاد قطب های ارتباطی، دره سیلیکونی را به مناطقی با خانه های ارزان تر متصل می کند. با این حال ساکنین سن خوزه از این می ترسند که پروژه گوگل، باعث بر هم زدن ساختار جمعیتی و اقتصادی این شهر شود و به همین دلیل از شهردار و شورای شهر می خواهند تا مانع از بروز چنین وضعیتی بشوند.

لازم به ذکر است این پروژه هنوز در مرحله خرید زمین قرار داشته و هیچ طرح توسعه و ساخت و سازی به تصویب نرسیده، اما گوگل با تمام قوا این طرح را دنبال می کند و به نظر می رسد که رؤسای محلی را نیز با خود همراه ساخته است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato