شیائومی در حال توسعه چیپست خانگی Surge S2 برای سال جاری است

شیائومی در حال توسعه چیپست خانگی Surge S2 برای سال جاری است

همانطور که قبلاً در دیجیاتو خواندید، شیائومی سال گذشته نخستین چیپست تولیدی خود را با نام «Surge S1» و در موبایل «Mi 5c» معرفی کرد و حالا به نظر می رسد کمپانی چینی، چیپست جدیدی را در دست توسعه دارد.

Surge S2 از معماری ۱۶ نانومتری بهره مند خواهد بود

بر اساس گزارشات، شیائومی در حال تست پیش نمونه هایی از چیپست «Surge S2» بوده که به احتمال زیاد با استفاده از فناوری ۱۶ نانومتری TSMC ساخته شده اند. لازم به ذکر است که تولید انبوه محصول مورد بحث برای سه ماهه سوم سال جاری میلادی برنامه ریزی شده و انتظار می رود تا پیش از زمستان، شاهد حضور Surge S2 در موبایل های شیائومی باشیم.

مدل هایی که احتمال دریافت چیپست جدید را دارند «Mi 6s» و «Mi 6c» هستند که طبق اطلاعات قبلی، تا پایان سال ۲۰۱۷ معرفی خواهند شد. گفتنی است که چیپست قبلی، اسفند ماه سال گذشته و به عنوان قلب تپنده یک محصول اقتصادی روانه بازار شد.

از آنجایی که مدل Surge S1 از فناوری ۲۸ نانومتری استفاده می کرد، معماری ۱۶ نانومتری چیپست جدید کمک شایانی به ارتقاء بهره وری کرده و می تواند عمر باتری موبایل را به طرز قابل توجهی افزایش دهد.

لازم به ذکر است که هنوز از جزئیات فنی Surge S2 اطلاعات زیادی در دست نیست و صرفاً با توجه به روند صنعت، می توان حدس زد که با یک چیپست ۶۴ بیتی هشت هسته ای مواجه هستیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato