طوفان کامارو ZL1 1LE در نوربرگ رینگ؛ سلاح 70 هزار دلاری برای شکست سوپر اسپرت ها

طوفان کامارو ZL1 1LE در نوربرگ رینگ؛ سلاح 70 هزار دلاری برای شکست سوپر اسپرت ها

روزگاری بود که خودروهای عضلانی آمریکایی فقط برای گاز دادن در مسیرهای مستقیم ساخته می شدند و در بحث هندلینگ هیچ حرفی برای گفتن نداشتند. اما در دوران کنونی وضعیت تا حد زیادی فرق کرده و یک خودروی عضلانی می تواند هندلینگ خوبی هم داشته باشد. بهترین مثال در این زمینه شورولت کامارو ZL1 با پکیج ۱LE است که توانسته زمان باورنکردنی ۷:۱۶.۰۴ را در پیست پر پیچ و خم نوربرگ رینگ ثبت کند.

با این رکورد تحسین برانگیز کامارو ZL1 1LE بالاتر از بسیاری از اتومبیل های اسپورت و حتی سوپر اسپورتی قرار می گیرد که قیمتی چند برابر دارند. برای درک ارزش رکورد این عضلانی آمریکایی توجه شما را به جدول زیر جلب می کنیم:

نام خودرو رکورد نوربرگ رینگ قیمت تقریبی
شلبی GT350R ۷:۳۲.۱۹ ۶۲۰۰۰ دلار
ب ام و M4 GTS ۷:۲۷.۸۸ ۱۳۳۰۰۰ دلار
فراری انزو ۷:۲۵.۲۱ ۶۵۰۰۰۰ دلار (در زمان ساخت)
مازراتی MC12 ۷:۲۴.۲۹ ۶۷۰۰۰۰ دلار (در زمان ساخت)
فراری ۴۸۸ GTB ۷:۲۱.۶۳ ۲۵۰۰۰۰
پورشه ۹۱۱ GT2 RS ۷:۱۸.۰۰ ۲۴۵۰۰۰

نکته حائز اهمیت اینکه کامارو ZL1 بدون پکیج ۱LE زمان ۷:۲۹.۶ را ثبت کرده است. مقایسه رکورد کامارو ZL1 با ZL1 LE نشان می دهد که با اضافه شدن پکیج مورد بحث، عملکرد خودرو در هر مایل به اندازه بیش از ۱ ثانیه ارتقا یافته و این می تواند بهترین مدرک برای کارایی آن باشد.

مهندس ارشد جنرال موتورز: کامارو ZL1 LE با توجه به شاسی فوق العاده قابل تنظیم خود می تواند هر نوع سوپر اتومبیلی را به چالش بکشاند.

این نسخه که در واقع قوی ترین و سریع ترین نسخه کامارو می باشد، قیمتی نزدیک به ۷۰۰۰۰ دلار دارد. در زیر کاپوت این خودرو همان موتور ۶.۲ لیتری V8 که نیروبخش کوروت Z06 است، نصب شده و قدرتی برابر با ۶۵۰ اسب بخار دارد. با انتخاب پکیج ۷,۵۰۰ دلاری ۱LE تغییرات زیادی در ZL1 داده می شود که از جمله آنها می توان به مواردی مثل اضافه شدن قطعات ایرودینامیکی به بدنه، تعویض کمک فنرها با نمونه های پیشرفته، جایگزینی رینگ و لاستیک و همچنین کاهش وزن تا ۲۷ کیلوگرم اشاره کرد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato