مقایسه فروش دو کنسول پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ در ژاپن؛ سونی عقب می ماند

مقایسه فروش دو کنسول پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ در ژاپن؛ سونی عقب می ماند

کنسول جدید شرکت نینتندو یعنی نینتندو سوییچ در ماه مارس سال جاری به بازار آمد. در حال حاضر ماه ژوئن را سپری می کنیم، و این کنسول هیبریدی توانسته موفقیت های بسیاری در کشور ژاپن به دست آورد. بیایید نگاهی به فروش نینتندو سوییچ با کنسول موفق نسل، یعنی پلی استیشن ۴ در کشور ژاپن بیاندازیم.

سایت ۲ch اطلاعات خوبی درباره فروش این دو کنسول در هفت هفته اول انتشار می دهد. (توضیحات: کلمه 週 معنای «هفته» و 完売 به معنای «تعداد واحد های فروخته شده» است)

همانطور که می بینید، فروش کنسول نینتندو سوییچ ثبات بسیار بیشتری دارد و هر تعداد کنسولی که به بازار عرضه می گردد، توسط طرفداران خریده می شود. در مقابل، کنسول پلی استیشن ۴ بعد از چند هفته افت شدیدی را تجربه کرد.

نکته قابل ذکر این است که میزان فروش کنسول ها در ۱۶ هفته ابتدایی خودشان و نه ۱۶ هفته اخیر بررسی شده است. در واقع ۱۶ هفته ابتدایی پلی استیشن ۴ در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ بود در حالی که این بازه زمانی برای نینتندو سوییچ حالا است.

سایت Game Sokuhou نیز میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ را پیگیری کرده و آن را با پلی استیشن ۴ مقایسه کرد. در این تصویر میزان فروش دو کنسول در شانزده هفته اول قرار داده شده: (توضیحات: باندل های هر کنسول نیز در این آمار حساب شده است)

سایت Dengeki Online نیز توانست اطلاعات خوبی از ASCII Media Works کسب کند، و طبق داده آماری آن ها حدود ۴۳,۸۵۰ نسخه از کنسول در هفته اخیر به فروش رفته است. طبق گزارشات سایت Dengeki Online، کنسول سوییچ در ژاپن توانسته بیش از یک میلیون واحد (در شانزده هفته اول) فروش داشته باشد.

یک چارت مقایسه ای نیز برای این دو کنسول درست شده که در نهایت، نشان می دهد کنسول نینتندو سوییچ نسبت به پلی استیشن ۴ فروش بهتری را تجربه می کند. اما آیا به نسبت کنسول های قبلی شرکت نینتندو، آیا وضعیت نینتندو سوییچ بهتر است؟

در جواب باید گفت که کنسول Wii در شانزده هفته اول توانست ۱ میلیون و هشتصد و پنجاه هزار واحد فروش داشته باشد و کنسول Wii U نیز با یک میلیون واحد کمتر، توانست فروش ۸۲۰ هزار واحدی را در شازنده هفته اول تجربه کند. نینتندو سوییچ نسبت به کنسول Wii U بهتر عمل می کند اما هنوز نتوانسته رکورد کنسول برنده نسل هفتم، یعنی Wii را تصاحب کند.

تمام کنسول هایی که نینتندو به بازار تزریق می کند توسط مشتریان خریده می شود، و حتی باز هم مردم در صف خرید کنسول نینتندو سوییچ قرار می گیرند تا هر لحظه کنسول ها وارد مغازه شد آن ها را خریداری کنند. از آن طرف، شرکت نینتندو از طرفداران عذرخواهی کرده و می گوید سعی می کند کنسول های بیشتری در بازار پخش کند.

برخی می گویند کنسول نینتندو سوییچ به اندازه کافی بازی ندارد، اما عناوین منتشر شده از کیفیت بالایی برخوردار هستند. فرضاً بازی Arms که تازه وارد بازار آمده توانست در هفته اول صد هزار نسخه بفروشد. دو بازی ماریو کارت ۸ دیلاکس و افسانه زلدا نیز به ترتیب توانستند فروش ۵۷۶ هزارواحدی و ۴۹۰ هزارواحدی را تجربه کنند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato