سامسونگ تغییر رویه می دهد؛ برنامه ریزی برای عرضه چیپ های 6 نانومتری در سال 2019

سامسونگ تغییر رویه می دهد؛ برنامه ریزی برای عرضه چیپ های 6 نانومتری در سال 2019

بنابر گزارش منابع نزدیک به سامسونگ، این کمپانی کره ای در حال آماده شدن برای آغاز تولید چیپ های ۶ نانومتری در سال ۲۰۱۹ است و سرمایه گذاری خود روی خطوط تولید ۷ نانومتری را به شکل چشمگیری کاهش می دهد. سامسونگ برنامه دارد که دو دستگاه نسل بعدی لیتوگرافی را طی امسال و ۷ دستگاه دیگر را طی ۲۰۱۸ به خطوط تولیدش اضافه کند که امکان استفاده از این فرآیند جدید را به همراه کارایی بیشتر فراهم می آورند.

این تصمیم به آن خاطر اتخاد شده که کوالکام اخیراً تصمیم گرفت با سامسونگ در تولید چیپ های ۷ نانومتری همکاری نکند. در حال حاضر، این دو کمپانی مشغول همکاری در تولیدات چیپ های ۱۰ نانومتری (مانند اسنپدراگون ۸۳۵) هستند، اما کوالکام از این پس تصمیم به قطع همکاری با سامسونگ و شراکت با TSMC گرفته است.

در نتیجه این تصمیمات، سامسونگ به احتمال فراوان طی سال آتی میلادی سفارشات فرآیند ۸ نانومتری را خواهد پذیرفت که خود بهبودی چشمگیر نسبت به فرآیند ۱۰ نانومتری فعلی است. با این همه و با وجود کاهش سرمایه گذاری روی تکنولوژی ۷ نانومتری، هنوز امکان دارد که چیپ های اگزینوس خود سامسونگ با استفاده از این فرآیند تولید شوند.

در مجموع سامسونگ دست به حرکتی استراتژیک زده است؛ اگرچه چیپ های تولید شده از سوی سامسونگ در سال ۲۰۱۸ با آخرین دستاوردهای تکنولوژی همگام نخواهند بود، اما از سال ۲۰۱۹ به بعد کره ای ها می توانند با فرآیند ۶ نانومتری، نسبت به TSMC برتری یابند. گفتنی است که هرچه اندازه یک نیمه هادی کوچکتر باشد، مصرف انرژی بهینه تر و قدرت پردازشی بیشتر خواهد بود؛ بنابراین چیپ های ۲۰۱۹ سامسونگ این شانس را دارند تا بهتر از رقبا ظاهر شوند.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato