جزییاتی از پتنت تازه اپل: توسعه سیستمی برای پایش حرکات دست کاربران

جزییاتی از پتنت تازه اپل: توسعه سیستمی برای پایش حرکات دست کاربران

سازمان ثبت اختراعات و علامت های تجاری ایالات متحده (USPTO) روز پنج شنبه اطلاعات پتنت یا ثبت اختراعی از اپل را منتشر کرده و سیستمی را تشریح می‌کند که به کاربران اجازه می دهد تا دستگاه های خود را از راه دور و فقط با اشارات دست کنترل کنند.

اطلاعات چندان بیشتری از این فناوری در محتوای منتشر شده، ذکر نگشته ولی تصاویری که نوع کارکرد را به شکل اجمالی توضیح می دهند، بیانگر موارد زیادی هستند. برای مثال کنترل کردن بازی های کامپیوتری، لوازم خانگی و حتی تعامل با دستگاه های پخش DVD و VCR تلویزیون ها از راه دور.

توسعه سیستمی که با اشاره های دست کاربر از راه دور، بتواند عملکرد روانی داشته باشد قطعاً برای پیشبرد اهداف تکنولوژی واقعیت افزوده و مجازی در اپل مفید است. در متن این پتنت به صراحت از تکنولوژی های مورد بحث نام برده شده و عنوان گشته که شناخت ژست‌های حرکتی دست‌ها برای توسعه دهندگان کار سختی به حساب می‌آید، چرا که مشخص نیست کدام یک از حرکات دست عمدی و برای تفهیم سیستم است و کدام‌یک، غیرعمد.

برای حل همین مشکل، اپل در سیستم جدیدش از اشعه مادون قرمز استفاده می‌کند تا حرکت‌های تمام قسمت‌های بدن را زیر نظر داشته باشد. در این میان هنوز مشخص نیست که این سیستم از چه نوع سنسورهایی استفاده می‌کند.

اپل سال گذشته پتنت یک دستگاه تشخیص حرکت بدن -مانند کینکت- را به ثبت رسانده بود و از آن زمان تا کنون، شرکتی را خریده که تکنولوژی اصلی اش، پایش حرکات چشم است. باید دید در آینده ای نه چندان دور اپل چگونه می خواهد تمام این فناوری ها را با هم ترکیب کند و سپس سهمش از دنیای واقعیت مجازی و افزوده چقدر خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato