مروری بر مشهورترین صحنه های تصادف در مجموعه تاپ گیر [تماشا کنید]

تصادف اخیر ریچارد هموند هنگام ضبط سکانس هایی از بررسی ابرخودروی الکتریکی ریماک کانسپت وان برای مجموعه گرند تور بار دیگر نشان داد در کنار لذت و هیجانی که سه مجری معروف تجربه می کنند، چه حوادث خطرناکی ممکن است برای آنها رخ بدهد. اگر چه این اتفاق پیش بینی نشده بود اما کلا تصادف، واژگونی و نابودی خودروها بخش جدایی ناپذیری از کار سه مجری در برنامه های تاپ گیر و گرند تور بوده و خواهد بود.

آنها آنقدر در طراحی صحنه ها و سکانس ها خلاقیت به خرج می دهند، که بینندگان به جای ناراحت شدن از نابودی خودروها، دقایق بسیار سرگرم کننده ای را پشت سر می گذارند. با این پیش زمینه قصد داریم مروری بر ده مورد از بدلکاری ها و سکانس هایی که در برنامه تاپ گیر با تصادف یا حوادث غیرمنتظره همراه بوده، داشته باشیم.

خودروی سه چرخ Reliant Robin

جرمی کلارکسون بیش از هر فرد دیگری در دنیا نسبت به رسوا کردن این خودروی سه چرخ احساس مسئولیت می کرد! او به راحتی با واژگون کردن متناوب این خودروی سه چرخ در یکی از اپیزودهای تاپ گیر نقش مهمی در تثبیت بدنامی آن داشت. تماشای بدلکاری های مربوط به این خودرو در ابتدا خنده دار است اما با تکرار آن به نظر می رسد که حالتی تمسخرآمیز پیدا می کند.

در یکی از اپیزودهای دیگر می و هموند تلاش کردند که Reliant Robin را به یک شاتل فضایی تبدیل کنند که در نهایت ساخته آنها به یک گلوله آتشین بدل شد!

تویوتا هایلوکس

درست است که تاپ گیر خودروی سه چرخ Reliant Robin را بدنام کرد، اما این مجموعه نقشی کلیدی در تقویت اعتبار پیکاپ های ساخت تویوتا – مخصوصا هایلوکس – داشت. در مجموعه ای از سکانس ها، تیم تاپ گیر سعی کردند که هایلوکس را نابود کنند؛ آنها در نهایت این پیکاپ ژاپنی را بر روی یک ساختمان 23 طبقه گذاشته و با ایجاد انفجار کل بنا را پایین آوردند. پس از بیرون آوردن هایلوکس از زیر آوار موتور این خودرو در کمال تعجب با کمی کمک روشن شد!

بعد از ارتقای وجهه هایلوکس در آن اپیزود معروف، این پیکاپ چند بار دیگر در تاپ گیر به چالش کشیده شد. در تلاشی که سه مجری برای ساخت یک خودروی دوزیست داشتند، کلارکسون باز هم به سراغ هایلوکس رفته و با نصب یک موتور در قسمت انتهایی آن، اختراعی جدید ثبت کرد! اگر چه عملکرد این خودروی دوزیست چندان قابل اعتماد نبود، اما نسخه احیا شده آن بعدها توانست از عرض کانال مانش (انگلیس) عبور کند.

جرمی کلارکسون

هر چند هموند بیشتر به خاطر تصادف های شدید معروف شده، اما کلارکسون نیز دست کمی از وی ندارد. در ویدیوی زیر می توانید واژگونی خودروی آلفا رومئو 75 را توسط جرمی مشاهده نمایید. این خودرو در آمریکا با نام میلانو به فروش رسید.

در کلیپ زیر کلارکسون با گفتن این جمله که پورشه 911 GT3  نمی تواند احمق ها را تحمل کند، چند لحظه بعد را پیش بینی می کند! خودروی آلمانی گفته جرمی را به خوبی ثابت کرد!

بلایی که کلارکسون بر سر ب ام و آورد را تماشا کنید، البته شاید هم ب ام و سر کلارکسون بلا آورد!

این هم نتیجه سر به سر گذاشتن فورد RS200 توسط کلارکسون

جیمز می

جیمز که به کاپیتان اسلو (کُند) معروف است، معمولا باعث تصادف در این برنامه نمی شد؛ اما این به معنای آن نیست که وی در هیچ تصادفی حاضر نبوده است. در این ویدیو می توانید مجموعه ای از صحنه هایی را که هموند و کلارکسون به خودروی مِی کوبیده اند، تماشا کنید.

استیگ

حتی راننده حرفه ای که با اسم مستعار استیگ در برنامه تاپ گیر حضور داشت، در حین ثبت بهترین زمان برای یک دور پیست تصادف کرده است. در یکی از این موارد او هنگام رانندگی با ابر اتومبیل کوئنیگ زگ CCX کنترل خودرو را از دست داده و با تایرهای انباشته شده در کنار پیست که نقش حفاظ را داشتند، برخورد کرد. بعدها این سوپر اتومبیل سوئدی با یک باله عقبی به برنامه بازگشت و توانست رکورد خود را از 1:20.4 به 1:17.6 کاهش دهد.

مطالب مرتبط

نتایج یک پژوهش مهم؛ نقش پر رنگ آپشن ها و امکانات رفاهی بر عدم تمرکز رانندگان

صفحه های لمسی، دستور های صوتی، موس های چرخان کنسول، کدام یک از این موارد کمترین حواس پرتی را برای راننده دارند و کدام یک ایمن تر هستند؟هیچکدام. این نتیجه جدیدترین تحقیقاتی است که در این رابطه صورت گرفته است. خودرو های جدید در همه دسته بندی ها ، ویژگی های به خصوصی دارند که... ادامه مطلب

نيكى هيدن در گذشت؛ تصادف با دوچرخه عامل مرگ قهرمان مسابقات MOTO GP

امروز در خبری تاثر برانگیز اعلام شد، نيكى هيدن كه ٥ روز قبل در ايتاليا در حال دوچرخه سواری با خودروى پژو تصادف كرده بود، در بیمارستان در گذشته است.اين قهرمان آمريكايى ٣٥ ساله هفته گذشته در حين تمرين با دوچرخه تصادف كرد و از ناحيه سر و سينه به شدت آسيب ديد. ساعاتی پیش بيمارستان Maurizio... ادامه مطلب

پنج تغییر مورد انتظار برای فصل دوم گرند تور

بعد از آنکه کریس ایوانز (Chris Evans) تاپ گیر را تا آستانه نابودی برد، علاقه مندان مستندهای خودرویی مشتاقانه تر منتظر گرند تور بودند تا بلکه کلارکسون و تیم او جبران مافات نموده و با یک برنامه جذاب بر صفحه تلویزیون ظاهر شوند.اولین قسمت از مجموعه گرند تور در 18 نوامبر 2016 پخش شد. این قسمت... ادامه مطلب

مروری بر آخرین قسمت از فصل سوم گرند تور؛ وقتی چشمان کلارکسون اشک بار می شود

جمعه گذشته با پخش چهاردهمین قسمت، فصل سوم گرند تور به ایستگاه پایانی رسید. تمامی بخش های مختلف این قسمت که " Funeral for a Ford" نامگذاری شده بود، به فورد و سدان های این کمپانی آمریکایی اختصاص داشت.کورتینا، سیرا و موندئو مدل هایی بودند که سه مجری تاریخ آنها را ورق زدند. اما یکی... ادامه مطلب

مروری بر قسمت دوم گرند تور؛ از بررسی مرسدس AMG GT R تا رونمایی از راننده تست جدید

مجموعه گرند تور که از هفته پیش وارد فصل دوم شده، جمعه این هفته به ایستگاه بعدی رسیده و دومین اپیزود آن از طریق شبکه آمازون ویدیو پخش شد. این اپیزود "The Falls Guys" (مردان آبشارها) نام داشته و بخش اعظمی از آن به مسابقه جرمی کلارکسون با جیمز می و ریچارد هموند اختصاص یافته... ادامه مطلب

بازگشت TOP GEAR؛ مروری بر اولین اپیزود فصل 26 در دوران پسا کلارکسون

همانطور که پیش تر وعده داده شده بود، پخش فصل بیست و ششم مجموعه تاپ گیر از هفدهم فوریه (یکشنبه گذشته) آغاز شد. مثل دو فصل قبل، این بار نیز وظیفه اجرای برنامه را سه مجری مت له بلانک، کریس هریس و روری رید بر عهده دارند.بخش اعظمی از اولین اپیزود از فصل جدید، به... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟