افزودن یک بُعد دیگر به دنیای گیمینگ: ابزاری برای تجربه گرما و سرما روی کنترلرها

افزودن یک بُعد دیگر به دنیای گیمینگ: ابزاری برای تجربه گرما و سرما روی کنترلرها

تجربه واقعیت مجازی و افزوده حالا از نظر گرافیکی بهبودهای مناسبی یافته و شرکت های کوچک زیادی تاسیس شده اند که تلاش می کنند این تجربه را به مرحله جدیدی وارد کنند. یکی از این تلاش ها، ارائه بازخوردهای لزرشی خفیف در زمان بروز اتفاقی در میان تجربه است. ولی اکنون یک استارتاپ جدید از راه رسیده که راهکار جالب دیگری ارائه داده؛ راهکاری به نام حس گرما و سرما.

یک استارتاپ کوچک به نام «TEGway» اختراعی جدید داشته که نام آن را «TED» (مخففی از عبارت «دستگاه حرارتی الکتریکی») گذاشته است. این قطعه یک دستگاه حرارتی الکتریکی انعطاف پذیر است که در اصل می تواند سطح یک جسم را خنک یا گرم کند تا بُعد دیگری به تجربه واقعیت مجازی یا افزوده، اضافه کند.

دمای سطح از ۴ تا ۴۰ درجه تغییر می‌کند و نکته جالب اینجاست که می‌تواند به شکل همزمان، گرما و سرما را تولید نماید. به این صورت بخشی از یک سطح می تواند گرم شود در حالی که به شکل هم زمان، بخش دیگری از همان سطح سرد شده است.

TEGway امید دارد تا کمپانی های بزرگی که ابزارهای سرگرمی در حوزه گیمینگ تولید می کنند، از این راهکار استقبال کرده و آن را با محصولات خود ترکیب کنند تا میلیون ها کاربر ابزارهای مختلف در دنیای گیمینگ بتوانند از این تجربه بهره‌مند شوند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato