لینوکس مینت نسخه 18.2 با نام Sonya منتشر شد

تیم توسعه دهنده توزیع محبوب لینوکس مینت (Mint) نسخه 18.2 این سیستم عامل را با نام Sonya منتشر ساخت. تمامی انواع این توزیع از جمله Cinnamon / MATE / KDE و Xfce به صورت همزمان در وب سایت رسمی لینوکس مینت قابل دانلود هستند.

از جمله تغییرات مینت 18.2 می توان به ارتقاء محیط های دسکتاپ اشاره کرد؛ Cinnamon به نسخه 3.4 رسیده، MATE به نسخه 1.18 به روز شده، و Xfce هم به نسخه 1.7.2 ارتقاء یافته. در عین حال، KDE همچنان با پلاسما 5.8 عرضه می شود. برای مدیریت لاگین در این سیستم عامل نیز از LightDM استفاده شده است که کاربران میهمان را نیز پشتیبانی می کند.

اپلیکیشن های اصلی لینوکس مینت از جمله بلوبری، Xed، اکس پلیر، اکس ریدر، پیکس، Xviewer، آپدیت منیجر و ابزار پیکربندی نرم افزاری نیز دستخوش تغییر شده اند. توسعه دهندگان در این نسخه، رابط کاربری CLI را هم اضافه کرده اند که کاربران حرفه ای با استفاده از آن می توانند روند به روز رسانی را خودکار نمایند.

برای استفاده از لینوکس مینت 18.2 می توانید فایل های ایمیج آن را از این لینک دانلود کرده، یا صبر نمایید تا طی روزهای آتی به روز رسانی از نسخه های 18 یا 18.1 ممکن گردد. گفتنیست کل نسخه های 18 این توزیع لینوکس تا سال 2021 به طور کامل پشتیبانی می شوند و ارتقاء به نسخه 18.2 اجباری نیست.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟