ثبت رکورد تازه در هند: کاشت 66 میلیون نهال در 12 ساعت

ثبت رکورد تازه در هند: کاشت 66 میلیون نهال در 12 ساعت

وضعیت آب و هوای کره زمین به واسطه فعالیت های انسانی روز به روز در حال بدتر شدن است و در این بین بعضی از کشورها، سهم بیشتری در آلودگی محیط زیست دارند. البته همانطور که می دانید، گسترش فضای سبز و درختکاری یکی از روش های بهبود این وضعیت است که به نظر می رسد کشور هند، عزم راسخی در این راستا دارد.

هند سومین کشور تولید کننده گازهای گلخانه ای در دنیاست

بر اساس جدیدترین اخبار، روز گذشته ۱.۵ میلیون داوطلب در کشور هندوستان (که سومین تولید کننده گازهای گلخانه ای در دنیاست) در اقدامی قابل تحسین ۶۶.۳ میلیون نهال را در حوزه رودخانه «نَرمَدا» ایالت مَدیا پرادش کاشتند. جالب است بدانید که سال گذشته نیز هندی ها در ایالت اوتار پرادش موفق شدند طی یک روز، ۵۰ میلیون درخت بکارند.

لازم به ذکر است که برنامه درختکاری مورد بحث در حضور نمایندگان گینس انجام شده و انتظار می رود پس از تایید در روزهای آتی، رکورد بیشترین درخت کاشته شده در زمان مشخص را نصیب مردم مَدیا پرادش کند.

حرکت دیروز در راستای تعهد هند به گسترش جنگل های خود تا سال ۲۰۳۰ میلادی صورت گرفته است. این کشور در کنفرانس اقلیمی پاریس متعهد شده در مدت مذکور، مساحت فضای جنگلی خود را به ۵ میلیون هکتار افزایش دهد.

گفتنی است مردم ایالت مَدیا پرادش نهال های خود را (که بیش از ۲۰ گونه مختلف را شامل می شدند) اطراف ۲۴ انشعاب از رودخانه نَرمدا، و طی ساعت ۷ صبح الی ۷ بعد از ظهر کاشته اند که به گفته «شیورَج سینگ چوهان» فرماندار این ایالت، یک روز تاریخی را رقم زده اند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato