علی بابا از اسپیکر هوشمند Tmall Genie رونمایی کرد؛ رقیب ارزان قیمت آمازون اکو

علی بابا از اسپیکر هوشمند Tmall Genie رونمایی کرد؛ رقیب ارزان قیمت آمازون اکو

علی بابا یکی از بزرگترین خرده فروشی های اینترنتی جهان و رقیبی برای آمازون به حساب می آید؛ بنابراین جای تعجب ندارد که این کمپانی چینی اخیراً از اسپیکری هوشمند به نام Tmall Genie رونمایی کرده که قرار است آمازون اکو را به چالش بکشد.

Tmall Genie به جای دستیار الکسا، از دستیار صوتی خود علی بابا به نام AliGenie بهره می برد. از لحاظ ویژگی ها، Tmall Genie تفاوت چندانی با اکو ندارد و قابلیت هایی مانند کنترل وسایل خانگی هوشمند، دسترسی به اخبار، موسیقی و دیگر قابلیت های مشابه را فراهم می آورد و تمام این فرمان ها، نیازمند بیان نام اسپیکر هستند. همانطور که از نام دستگاه نیز پیداست، Tmall Genie می تواند به شما در خرید از سایت Tmall علی بابا کمک کند.

گذشته از قابلیت تشخیص صدا که سبب می شود تنها اشخاص مجاز قادر به استفاده از اسپیکر باشند، Tmall Genie از منظر طراحی شباهت بسیاری به اکو دارد و یک سیلندر مشکی به همراه حلقه ای از نور LED در بدنه آن به کار گرفته شده که هنگام فعال سازی دستگاه، روشن می شود.

Tmall Genie قرار است به صورت محدود و در فاز بتا با قیمت حدودی ۷۳ دلار به دست مشتریان برسد. در حال حاضر برای خرید این اسپیکر باید از طریق این لینک ثبت نام کرد و سپس مشتریان برگزیده، اسپیکر خود را تا اواسط ماه جولای دریافت می نمایند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato