ترند فورس: تا سال ۲۰۲۰ نیمی از موبایل های تولیدی مجهز به نمایشگر OLED خواهند بود

ترند فورس: تا سال ۲۰۲۰ نیمی از موبایل های تولیدی مجهز به نمایشگر OLED خواهند بود

موسسه تحقیقات بازار «ترند فورس» (TrendForce) در جدیدترین گزارش خود پیش بینی کرده که تا سال ۲۰۲۰ حدود نیمی از موبایل های تولیدی در سرتاسر دنیا مجهز به نمایشگرهای مبتنی بر تکنولوژی OLED خواهند بود.

تا چند سال آینده ظرفیت تولید نمایشگرهای OLED از نیاز بازار کمتر خواهد بود

آمارهای منتشر شده نشان می دهند که چند سالی هست ظرفیت تولید نمایشگرهای موبایل با نرخی نسبتاً ثابت در حال تغییر سهم از نمایشگرهای LCD به نوع جدیدتر OLED است. گرچه پیش بینی ترند فورس نسبت به سایر پیش بینی ها سهم بسیار کمتری را برای نمایشگرهای جدید در نظر گرفته است. از دیدگاه موسسه مذکور، ظرفیت تولید محدود در کنار هزینه های بالای تولید این پنل ها دو عامل اساسی برای عدم گسترش فراگیر آنها طی ۴ سال آینده خواهد بود.

از آن سو نیز به نظر می رسد که تولید کننده های چینی در چند سال آینده بزرگترین مشتریان نمایشگرهای OLED خواهند بود. به خصوص اگر تولید کننده ها بتوانند به هر نحو ممکن قیمت تمام شده این سخت افزار مهم را کاهش دهند. به علاوه این که چند تولید کننده مشهور پنل های نمایشگر در چین نیز با سرعت بالا در حال آماده سازی زمینه های سخت افزاری و تکنولوژیک برای کوچ از LCD به OLED هستند.

بدون شک یکی دیگر از عوامل اصلی تغییر موازنه بازار نمایشگرهای موبایل به نفع فناوری OLED، تمایل کمپانی اپل به استفاده از آن ها در آیفون هایش است. پیش بینی می شود که امثال بخش نسبتاً کوچکی از آیفون های جدید مجهز به نمایشگرهای مذکور باشند. اما به طور قطع در سال های آینده این سهم به تدریج افزایش خواهد یافت.

شکی نیست که شرکت سامسونگ به عنوان بزرگترین تولید کننده نمایشگرهای OLED بیش از بقیه از این تغییر رویکرد بازار راضی باشد، گرچه نباید فراموش کرد که رقبایی چون ال جی و توشیبا نیز تلاش زیادی را برای افزایش سهم خود در این بازار رو به گسترش به کار بسته اند، به خصوص که شنیده شده قرار است بخش عمده نیاز اپل به نمایشگرهای OLED توسط ال جی تامین شود.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato