موافقت نمایندگان آمریکا با تشکیل ارتش فضایی؛ ستاد نیروی هوایی مخالف است

موافقت نمایندگان آمریکا با تشکیل ارتش فضایی؛ ستاد نیروی هوایی مخالف است

در حالی که دولت کنونی ایالات متحده درگیر مشکلاتی نظیر تغییرات اقلیمی، خدمات بهداشتی عمومی و وضعیت مهاجرین است، کنگره این کشور در حال تصمیم گیری برای موضوعی مهم هستند: مقابله با دشمنان فضایی.

ارتش فضایی، نخستین شاخه نظامی جدید آمریکا از سال ۱۹۴۷ است

آماده سازی ایالات متحده برای جنگ در فضا طی چند دهه گذشته با فراز و نشیب زیادی همراه بوده، به خصوص وقتی در سال ۲۰۰۷ چین توانایی نابود کردن ماهواره های مداری را با استفاده از سلاح زمینی به جهانیان نشان داد. حال به نظر می رسد موافقان تقویت آمریکا در عرصه فضا به خواسته خودشان رسیدند، زیرا کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان این کشور با تأسیس شاخه ای نظامی به نام «ارتش فضایی ایالات متحده» موافقت کرده اند.

ارتش فضایی ایالت متحده، نخستین شاخه جدید نیروهای نظامی آمریکا از سال ۱۹۴۷ یعنی زمان تشکیل نیروی هوایی به شمار می رود و تشکیلات سازمانی آن هم تراز با نیروی هوایی است. البته CNN می گوید فرمانده ستاد نیروی هوایی و رئیس ستاد این بخش با این تصمیم موافق نیستند، چون همین حالا هم مرکز فرماندهی فضایی در این ستاد وجود دارد و تشکیل ارتش فوق، اوضاع را پیچیده تر می کند.

«مایک راجرز» نماینده ایالت آلاباما که یکی از موافقین اصلی طرح فوق است، با اظهار شگفتی نسبت به مخالفت سران نیروی هوایی این کشور در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت:

روسیه و چین می دانند که با از بین بردن چشم ها و گوش های ما، که همان ماهواره ها هستند، می توانند با ما رقابت کرده و حتی بر ما تسلط پیدا کنند.

به هر حال، هنوز واقعاً نمی توان در مورد ضرورت تشکیل ارتش فضایی نظر قاطعی داد، چون تا به امروز درگیری قابل توجهی در مدار زمین رخ نداده و تهدید خاصی متوجه ابرقدرت های فضایی نیست. البته تشکیل چنین سازمانی با هدف آماده سازی نیروها و توسعه فناوری های مورد نیاز، می تواند خیال زمینیان را از هجوم بیگانگان راحت سازد، به شرط اینکه قبل از آن کمر به نابودی خودمان نبندیم.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato