ایده ای تازه که می تواند باعث حفظ سنسور Touch ID در آیفون 8 شود

ایده ای تازه که می تواند باعث حفظ سنسور Touch ID در آیفون 8 شود

نمایشگر بدون حاشیه، شارژ وایرلس و رنگ جدیدی که مشابه آینه است؛ این ها مهم ترین شایعاتی هستند که در حال حاضر در مورد آیفون ۸ شنیده می شوند اما بزرگترین نکته ای که در مورد موبایل بعدی اپل هنوز هم در هاله ای از ابهام قرار دارد، بودن یا نبودن سنسور اثر انگشت یا همان Touch ID معروف در آیفون ۸ است.

اینطور که منابع مختلف پیشتر خبر داده بودند، اپل قبلاً تصمیم داشته تا سنسور اثر انگشت را در زیر نمایشگر آیفون قرار دهد و کلید فیزیکی هوم و حاشیه های بالا و پایین دستگاه را نیز حذف کند. همین حالا این تکنولوژی وجود دارد اما مشکل، مربوط به سرعت نه چندان بالای کارکرد آن است.

در حال حاضر وقتی جدیدترین آیفون را به دست می گیرید و کلید هوم را فشار می دهید، سنسور تاچ آی دی آنقدر سریع عمل می کند که تقریباً صفحه لاک اسکرین را فقط برای لحظه ای کوتاه مشاهده می کنید. حال به علت سرعت پایین سنسور اثر انگشتی که زیر نمایشگر قرار دارد، به نظر می رسد که اپل از قرار دادنش در این محل منصرف شده، چرا که به هر حال این شرکت همیشه ادعا می کند که تلاشی برای اولین بودن ندارد و می خواهد تکنولوژی ها را در زمان بلوغ کامل آنها، به دست مصرف کننده برساند.

خب، با این حساب بالاخره آیفون ۸ سنسور Touch ID دارد یا خیر؟ گزارشی که در «ویبو» و از سوی منبعی نه چندان شناخته شده منتشر شده، یک تئوری تازه را مطرح می کند. از آنجایی که گویا اپل علاقه ای به قرار دادن سنسور اثر انگشت در پشت آیفون ندارد، این تئوری، منطقی ترین راهکار باقی مانده برای اپل است.

منبع چینی خبر می دهد که اپل می خواهد سنسور اثر انگشت را درون کلید کناری آیفون، یعنی همان کلید پاور قرار دهد تا به این شکل، کاربران جدا از تکنولوژی تشخیص چهره، بتوانند با استفاده از اثر انگشت هم آیفون خود را آنلاک کنند.

نکته ای که اینجا به ذهن مخاطبان دنیای تکنولوژی می رسد این است شرکت سونی از چند سال قبل این راهکار را برای موبایل های مجهز به سنسور اثر انگشت خود برگزیده بود و حالا شاید اپل تا تکامل تکنولوژی سنسورهایی که زیر صفحه نمایش کار می کنند، واقعاً همین ساز و کار را در پیش بگیرد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato