ثبت رکورد سریع ترین پهپاد دنیا با بیش از 260 کیلومتر در ساعت سرعت [تماشا کنید]

ثبت رکورد سریع ترین پهپاد دنیا با بیش از 260 کیلومتر در ساعت سرعت [تماشا کنید]

در حال حاضر استارتاپ ها و تیم های مختلفی از سراسر دنیا برای تبدیل مسابقه سرعت پهپادها به یک ورزش و رقابت جدی و پر درآمد تلاش می کنند که در این میان «Drone Racing League» یا DRL، موفق شده بیشترین سرمایه را جذب کرده و حتی قراردادهایی را نیز برای پخش تلویزیونی مسابقات منعقد نماید.

پهپادهای مسابقه ای DRL حدود ۱۳۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارند

البته یکی از مهم ترین افتخارات DRL، طراحی و تولید پهپاد «Racer3» برای شرکت کنندگان در مسابقات است که بسیار چابک و با دوام بوده و می تواند با نهایت سرعتی نزدیک به ۱۳۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند. اما مهندسین تیم در اوقات فراغت خود نیز دست از طراحی بر نداشته و با ساخت پهپاد جدیدی، رکورد سریع ترین کوادکوپتر دنیا را با سرعت ۲۶۱.۵ کیلومتر در ساعت از آن خود کرده اند.

بر اساس ادعای تیم سازنده، رکورد مذکور که با حضور نمایندگان گینس به ثبت رسیده، بیشترین سرعت پهپاد «RacerX» نبوده و این پرنده می تواند تا ۲۹۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد؛ اما شرایط رکوردگیری بر اساس قوانین گینس تعیین شده و فقط ۱۰۰ متر برای شتاب گیری در اختیار پهپاد مذکور قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که RacerX در مجموع ۸۰۰ گرم وزن داشته و می تواند با انرژی تامین شده از دو باتری ۱۳۰۰ میلی آمپری و لیتیوم-پلیمری «۵S R-Line Tattu»، پروانه های خود را تا ۴۶ هزار دور در دقیقه بچرخاند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato