دیتاسنتر تلكوكلاد افرانت توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد

برقراری کامل شبکه ملی اطلاعات در کشور که یکی از بزرگ ترین اقدامات زیرساختی در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می شود، مستلزم مراکز بزرگ و به روز برای ذخیره سازی داده است. در همین راستا، شرکت افرانت خبر زیر را در مورد افتتاح دیتاسنتر تلکوکلاد به دست ما رسانده که از شما دعوت می کنیم در ادامه آن را مطالعه نمایید.

در راستای اجرای فاز سوم شبکه ملی اطلاعات

دیتاسنتر تلكوكلاد افرانت توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد

دیتاسنتر تلكوكلاد افرانت كه با همكارى شركت مخابرات در مركز مخابراتی بهشتى راه اندازى گردیده با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

دكتر فریدون قاسم زاده مدیر عامل شركت افرانت اعلام كرد با افتتاح دیتاسنتر تلكوكلاد افرانت در مركز مخابراتی شهید بهشتی، ضمن ایجاد امكان میزبانى محتوا و خدمات الكترونیكى ارایه شده از سوى شركت هاى فراهم كننده محتوا (CP) و خدمات (SP) همكار شركت مخابرات ایران، ظرفیت دیتاسنتر و پایدارى خدمات ابری افرانت افزایش خواهد یافت .

به گفته مدیرعامل افرانت، تعداد و نیاز رو به رشد شركت هاى SP و CP مخابرات و ضرورت انتخاب مكانی كه دارای ویژگی های مناسب از نظر امنیت اطلاعات، پایدارى خدمات و بستر ارتباطی با ظرفیت زیاد و امكان مقیاس پذیرى بالا باشد، منجر به همكاری مشترک شركت هاى افرانت و مخابرات ایران در ساخت و تجهیز دیتاسنتر تلكوكلاد جدید در مركز مخابراتى شهید بهشتى گردیده است. بر اساس این توافق، همكاری مشترک شركت هاى مخابرات ایران و افرانت برای ساخت و تجهیز دیتاسنترهای جدید در سایر مراكز مخابراتی نیز در دستور كار قرار گرفته و عملیات طراحی و ساخت مربوط به برخى از آنها آغاز گردیده است.

دكتر قاسم زاده بیان داشت كه افزایش حجم اطلاعات و تنوع و تعداد خدمات سایت ها و اپلیكیشن هاى ایرانى و رشد سریع كسب و كار هاى مجازى در سال هاى اخیر بدلیل سیاست هاى حمایتى دولت و رشد سریع پهناى باند پرسرعت و تلفن هوشمند در كشور، اهمیت ایجاد و ارتقای فضای امن و كافی جهت نگهداری محتواهای تولید شده در دیتاسنترهاى داخل كشور را بیش از پیش افزایش داده و بر همین اساس شركت افرانت برنامه توسعه سریع خدمات خود از طریق ایجاد دیتاسنترهاى جدید در سطح كشور را در دستور كار خود قرار داده است.

مدیرعامل افرانت اعلام كرد كه با توجه به سیاست شركت افرانت مبنى بر حمایت از تولیدات داخلى 100% خدمات مشاوره و پیمانكارى مورد نیاز برای طراحى و اجراى دیتاسنتر و قریب به 70% تجهیزات مورد استفاده در ساخت دیتاسنتر جدید افرانت در مرکز بهشتى با استفاده از دانش مشاوران و پیمانكاران ایرانى و با استفاده از تجهیزات تولید شده داخلی اجرا شده است.

لازم به ذكر است ارائه خدمات دیتاسنتر از حدود ده سال پیش در افرانت آغاز شده و خدمات ابرى آن نیز از تابستان سال قبل رسما راه اندازى گردیده و در حال حاضر بیش از هزار سازمان و شركت از خدمات دیتاسنتر هاى این شركت استفاده می كنند.

افرانت ظرف این مدت توانسته است با جلب اعتماد سازمان ها و شركت ها نقش به سزایی را در میزبانی محتواى داخلى در دیتاسنترهاى داخل كشور و در تقویت عملی شبكه ملی اطلاعات ایفا كند به نحوى كه هم اكنون علاوه بر سرورهاى اصلى سازمان ها و شركت های بزرگ كشور، بسیاری از كسب و كارهای موفق دیجیتال از قبیل دیجی كالا، بازار، اسنپ، تپ سی، الو پیک، شیپور، تلوبیون، فكس دات آی آر، اول ماركت، جیرینگ، علی بابا، مكتب خونه، نت برگ، سهام یاب، باما و بیپ تونز از خدمات دیتاسنتر افرانت استفاده می کنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟