سامسونگ به زودی عملیات بازیافت گلکسی نوت 7 را آغاز خواهد کرد

سامسونگ امروز اعلام کرد که در ماه جاری میلادی برنامه بازیافت گلکسی نوت 7 را آغاز می کند. در جریان این عملیات گسترده، بیش از 157 تن فلزات کمیاب از فبلت بدفرجام کره ای به دست خواهد آمد تا شاید این خاطره ناگوار به دست فراموشی سپرده شده و اندکی از زیان اقتصادی ناشی از آن هم تا حدود جبران گردد.

همان طور که می دانید کمپانی کره ای پس از بروز بحران برای گلکسی نوت 7، مجبور شد میلیون ها موبایل تولید شده را از بازار جمع آوری نماید. سامسونگ اخیراً چند صد هزار دستگاه مدل بازسازی شده یا اصطلاحاً ریفربیشد این فبلت را با نام گلکسی نوت FE در بازار کره عرضه کرده، اما تعداد محصولات معیوب بسیار زیاد است.

سامسونگ در روند بازیافت گلکسی نوت 7 قصد دارد ماژول دوربین، چیپ و پنل نمایشگر موبایل ها را به صورت سالم بیرون آورده و از آنها به عنوان قطعات جایگزین در تعمیر دیگر دستگاه ها استفاده نماید. پس از آن، بازیافت فلزات گرانبها مانند کبالت، مس، نقره و طلا از موبایل ها شروع می شود که در تولید دستگاه های جدید به کار گرفته خواهند شد.

در فرایند بازیابی، سامسونگ با شرکت های داخلی و خارجی همکاری می کند، اما هنوز نام هیچکدام از آنها به صورت رسمی اعلام نشده. البته زیان 5.4 میلیارد دلاری غول تکنولوژی کره با بازیافت گلکسی نوت 7 جبران نخواهد شد، اما حداقل می توان گفت آنها به عهد و پیمان خود وفادار بوده و فبلت مورد بحث را به گونه ای سازگار با محیط زیست، نابود خواهد ساخت.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟