اینتل بخش دیوایس های پوشیدنی خود را تعطیل می کند

سال گذشته، وبسایت تک کرانچ خبر داد که اینتل قصد دارد از فضای تولید دیوایس های پوشیدنی خارج شده و روی کسب و کار پر رونق خودش متمرکز شود اما این کمپانی سریعا این موضوع را تکذیب کرد.

حالا اما گزارش جدیدی از سوی CNBC منتشر شده که نشان می دهد اینتل واقعا قصد دارد این حوزه را کنار بگذارد. به ادعای این وبسایت، دو هفته پیش کل کارمندان بخشی که روی اسمارت واچ ها و دستبندهای سلامتی کار می کردند اخراج شده اند.

«گروه فناوری های جدید» که مسئول توسعه جدیدترین تکنولوژی ها است، حالا از ساعت هوشمند گذر کرده و به سراغ واقعیت افزوده رفته است. اینتل ماه گذشته نیز پروژه ساخت رقیبی برای رزبری پای را نیز متوقف کرد. اگر خبر جدید حقیقت داشته باشد، شاهد عقب نشینی های عجیبی هستیم.

به گفته CNBC، اینتل 80 درصد کارکنان گروه فناوری های جدید را در ماه نوامبر سال 2016 اخراج کرده و عده باقی مانده نیز دو هفته پیش تعدیل شدند. عمده کارکنانی که اخراج شدند، از شرکت Basis آمده بودند، شرکتی که اینتل در سال 2014 با مبلغ 100 میلیون دلار خریداری کرد. با تعطیلی بخش آن ها و تعدیل نیروها، استخدام در سِمَت های دیگر اینتل ممکن است برای تعدادی از آن ها مد نظر قرار بگیرد.

اینتل هنوز این موضوع را تایید نکرده ولی در گزارش مالی شرکت که هفته آینده منتشر می شود احتمالا جزئیات کامل در اختیار قرار داده خواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟