تحویل تویوتا CH-R در ایران با قیمت 179 تا 220 میلیون تومان

تحویل تویوتا CH-R در ایران با قیمت 179 تا 220 میلیون تومان

تویوتا CH-R را می توان پرچمدار جدید بازار کراس اوور های کامپکت در ایران دانست، خودرویی که نه تنها یکی از جدیدترین محصولات تویوتا، بلکه یکی از جذاب ترین آن ها نیز قلمداد می شود و می تواند به لطف طراحی متفاوت خود نگاه های بسیاری را به سمت خود جلب کند.

البته این خودرو جذاب برای مشتری ایرانی چندان ارزان تمام نمی شود و تعیین بازه قیمتی ۱۷۹ تا ۲۲۰ میلیون تومانی برای ۵ تیپ مختلف از تویوتا C-HR شاهد این مدعاست، هرچند در این زمینه باید به وجود تکنولوژی های پیشرفته ای نظیر سیستم های موجود در مدل هیبریدی و نسخه توربو بنزینی چهار چرخ متحرک نیز اشاره کرد که CH-R را به محصولی متفاوت از سایر خودروهای حاضر در این کلاس مبدل می کند.

نکته قابل توجه آنکه به فاصله حدود ۷ ماه پس از عرضه CH-R در بازار جهانی، تحویل آن به مشتریان ایرانی آغاز شده است و شرکت ایرتویا در این زمینه حتی یک ماه زودتر از تعهد های ثبت نامی خود عمل کرده که می توان این رویداد را در بازار خودروهای وارداتی جدید در کشورمان کم سابقه توصیف کرد.

همانطور که احتمالا می دانید، CH-R از نظر فنی در دو تیپ هیبریدی (پیشرانه ۱.۸ لیتری درون سوز مجهز به موتور های برقی با قدرت ۱۳۴ اسب بخار و ۲۰۷ نیوتن متر گشتاور) و موتور ۱.۲ لیتری توربو تزریق مستقیم با قدرت ۱۱۶ اسب بخار و گشتاور ۱۸۵ نیوتن متر عرضه می شود که در این میان عملکرد نمونه توربو اندکی از مدل هیبریدی سریعتر بوده و توانایی پیمودن صفر تا صد ظرف ۱۰.۹ ثانیه (رسمی) را دارد، اما در عوض مدل هیبریدی تویوتا CH-R با شتاب صفر تا صد حدود ۱۱ ثانیه در زمینه مصرف سوخت فوق العاده اقتصادی ظاهر می شود و با مصرف رسمی ۳.۸ لیتر در یکصد کیلومتر اول، می تواند در نقش یک خودرو جذاب و اقتصادی ظاهر شود.

از نظر امکانات رفاهی و تجهیزات نیز با توجه به تیپ بندی های متفاوت پنج گانه در نظر گرفته شده برای تویوتا CH-R بهتر است به کاتالوگ های رسمی ایرتویا مراجعه فرمایید اما به طور کلی می توان به تجهیزات شاخصی نظیر تهویه مطبوع دوگانه، سیستم جلوگیری از خروج از خط، جلوگیری از خروج از جاده، کنترل سرعت در سراشیبی، کنترل نوسانات عرضی تریلر (در صورت وجود یدک)، جلوگیری از حرکت رو به عقب خودرو در مسیر های سربالایی، دوربین دید عقب، سیستم روشنایی موانع عقب و مواردی از این دست اشاره کرد.

از نظر ابعاد و اندازه نیز CH-R تقریبا در کلاس خودروهایی چون نیسان جوک، میتسوبیشی ASX، هوندا HR-V و امثال اینها جای می گیرد و می تواند خودرویی مناسب برای خانواده های جوان و کم جمعیت باشد.

حال باید منتظر ماند و دید که عملکرد این خودرو کراس اوور جذاب و نسبتا گران قیمت در بازار داخلی چگونه خواهد بود و CH-R تا چه حد می تواند بر رقبای نامدار بزرگتر از خود در بازار پر رقابت خودروهای کراس اوور غلبه کند.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato