میزان فروش خودروهای SUV در استرالیا از نرخ تولد نوزادان در این کشور بیشتر است

میزان فروش خودروهای SUV در استرالیا از نرخ تولد نوزادان در این کشور بیشتر است

ده سال پیش، خودروهای شاسی بلند با فروش حدودا ۱۷۱,۰۰۰ دستگاه فقط ۲۰ درصد از کل بازار استرالیا را به خود اختصاص داده بودند. با این حال در سال ۲۰۱۶ ساکنین این کشور حدود ۴۴۱,۰۰۰ دستگاه خودروی شاسی بلند جدید خریداری کردند که این میزان برابر با ۴۰ درصد از کل خودروها بود.

با این حساب می توان گفت که در عرض یک دهه محبوبیت خودروهای SUV در استرالیا دو برابر شده و این دسته از وسایل نقلیه طرفداران زیادی در این کشور پیدا کرده اند.

محبوبیت خودروهای شاسی بلند در استرالیا به حدی است که سال گذشته سرعت فروش این دسته از خودروها از سرعت تولد نوزادان بیشتر بوده؛ طوری که در هر یک دقیقه و ۴۱ ثانیه نوزادی در این کشور متولد شده، اما هر یک دقیقه و ۱۰ ثانیه یک خودروی SUV راهی پارکینگ خریداران شده است!

با توجه به رشد روز افزون گرایش مردم به سمت خودروهای شاسی بلند که یک روند جهانی است، کمپانی هولدن استرالیا – زیر مجموعه جنرال موتورز – در نظر دارد دو مدل مطرح و شناخته شده اکویناکس (Equinox) و آکادیا (Acadia) را وارد این کشور کند. آقای شان پاپیت (Sean Poppitt) مدیر بخش ارتباطات هولدن در این باره گفته:

خودروهای SUV بیش از هر زمان دیگری محبوب هستند و این سگمنت مدام در حال رشد است. در حالیکه قبلا این دسته از خودروها بیشتر توسط مادران برای جابجایی فرزندان یا ماجراجویان برای ماجراجویی در بیابان ها کاربرد داشتتند، اما حالا شرایط عوض شده است.

به اعتقاد آقای پاپیت مدل های اکویناکس و آکادیا می توانند به دلیل طراحی مناسب، امکانات مناسب و سواری خوب، موفقیت خوبی را در این سگمنت برای هولدن کسب کنند.

در حال حاضر هولدن وضعیت چندان رضایت بخشی ندارد، چرا که فروش آن در ماه ژوئن امسال ۱۸.۵ درصد نسبت به ژوئن سال گذشته کاهش یافته است.

این کمپانی امیدوار است که با ورود شاسی بلندهای یاد شده کمی آمار فروش خود را سر و سامان دهد. طبق برنامه ریزی ها، اکویناکس از دسامبر ۲۰۱۷ و آکادیا از سال ۲۰۱۸ وارد خاک این کشور خواهند شد؛ این دو مدل به ترتیب محصولی از شورولت و جی ام سی هستند.

ناگفته نماند بازار خودروی استرالیا عمدتا در اختیار برندهای ژاپنی، کره ای، آمریکایی، اروپایی و برند محلی هولدن بوده، اما در سال های گذشته پای چینی ها نیز به این بازار نه چندان بزرگ باز شده است که البته هنوز تا رسیدن به موفقیت فاصله زیادی دارند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato