هشدار پلیس آگاهی نسبت به کلاهبرداری های گسترده در دیوار و شیپور

هشدار پلیس آگاهی نسبت به کلاهبرداری های گسترده در دیوار و شیپور

هشدار پلیس آگاهی نسبت به کلاهبرداری های گسترده در دیوار و شیپور

تا پیش از راه اندازی وبسایت هایی نظیر دیوار و شیپور، مردم کشورمان شاید آنقدرها هم تمایلی به خرید و فروش کالاهای دست دوم نداشتند. اما این روزها شرایط فرق کرده و هر روزه حجم بالایی از معاملات بدون واسطه از طریق دو پلتفرم مذکور انجام می گیرد.

با این حال، سهولت عرضه کالا و به دنبال آن خریدش شرایط را برای انجام برخی معاملات غیرقانونی و کلاهبرداری در این سایت ها بسیار ساده کرده.

در همین راستا معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ضمن اشاره به این موضوع تصریح کرد که متاسفانه این روزها افراد سودجو و شیاد از فضای دیوار و شیپور برای دستیابی به مقاصد شوم خود استفاده می کنند.

وی در این باره به ذکر یک مثال پرداخت و گفت:

برای نمونه فروشنده که یک سارق حرفه‌ ای است تصویر موتورسیکلت یا حتی خودروی سرقتی را با پلاکی که پوشانده شده در سایت دیوار یا شیپور قرار می‌ دهد. خریدار با توجه به رقم پایین پیشنهاد شده از سوی فروشنده ترغیب می‌ شود که این کالا را خریداری کند و حتی حاضر میشود بخشی از پول را بپردازد و مابقی را به روز تعویض پلاک موکول کند فارغ از اینکه وسیله فروخته شده سرقتی است.

او در ادامه به حربه دیگر کلاهبرداران فضای مجازی اشاره کرد و گفت:

در برخی موارد دیده شده یک کالایی در این دو سایت تبلیغ شده و خریدار برای آنکه آن کالا را از دست ندهد بخشی از پول را به عنوان بیعانه به فروشنده پرداخت کرده اما بعد از آن دیگر گوشی تلفن خاموش شده و پاسخگویی نداشته است.

با در نظر داشتن آنچه گفته شد، شاید بهتر باشد که دو پلتفرم محبوب یاد شده تدابیر امنیتی بیشتری را برای احراز هویت فروشندگان اتخاذ نموده و کاربران نیز با احتیاط بیشتری اقدام به خرید از آنها نمایند.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل