تعداد موبایل های سازگار با پلتفرم Daydraem گوگل تا پایان سال 2017 به یازده عدد می رسد

تعداد موبایل های سازگار با پلتفرم Daydraem گوگل تا پایان سال 2017 به یازده عدد می رسد

«ساندار پیچای» مدیرعامل گوگل و عضو جدید هیئت مدیره آلفابت در جریان ارائه گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ از صحبت های متفرقه پرهیز می کرد، اما در گفتگو با خبرنگاران به نکته خوبی اشاره نمود.

به گفته پیچای تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۱ دستگاه موبایل اندرویدی با پشتیبانی از پلتفرم واقعیت مجازی گوگل یعنی «دی دریم» (Daydream) در بازار حضور خواهند داشت.

همان طور که می دانید پلتفرم دی دریم، موبایل ها را به سیستم های مستقل واقعیت مجازی تبدیل می کند؛ فقط کافیست موبایل سازگار با این فناوری را به یکی از هدست های Daydream متصل کرده و با استفاده از کنترلرهای اختصاصی آن، به گشت و گذار در دنیای مجازی بپردازید.

افرادی که از هدست های Daydream استفاده کرده اند، بزرگ ترین مزیت آنها را وزن بسیار کم و سهولت استفاده در مقایسه با هدست های پیشرفته ای نظیر اچ تی سی وایو و اکیلس ریفت می دانند. مشخصاً قابلیت جابجایی موبایل و کاربردهای متنوع آن را هم باید به فهرست مزیت های این پلتفرم اشاره کرد.

گفتنیست در حال تنها چهار موبایل اندرویدی با فناوری دی دریم سازگارند: پیکسل های ساخت گوگل، موتورولا موتو زی، هوآوی میت ۹ پرو (و میت ۹ پورش دیزاین)، و اکسون ۷ ساخت شرکت ZTE. سامسونگ نیز اعلام کرده که پرچمداران کنونی اش یعنی گلکسی اس ۸ و مدل پلاس آن به زودی از طریق آپدیت نرم افزاری، پشتیبانی از Daydream را دریافت می کنند.

قاعدتاً پیکسل های جدید گوگل که طی ماه های آتی رونمایی می شوند نیز با Daydream سازگارند؛ بنابراین باید منتظر رونمایی از چندین دستگاه دیگر هم باشیم که از سوی شرکت های مختلف و با پشتیبانی از پلتفرم واقعیت مجازی گوگل معرفی خواهند شد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato