موبایل های بعدی نوکیا ممکن است که با رابط کاربری دوربین لومیا وارد بازار شوند

موبایل های بعدی نوکیا ممکن است که با رابط کاربری دوربین لومیا وارد بازار شوند

تا حالا سه اسمارت فون تحت برند نوکیا وارد بازارهای بین المللی شده اند، اما تا پایان سال ۲۰۱۷ قرار است که چندین دیوایس دیگر هم از این برند نام آشنا از راه برسند. شرکت فنلاندی HMD Global پس از این که حق استفاده از نام نوکیا را بر روی کلیه اسمارت فون ها، تبلت ها و فیچر فون های خود بدست آورد، با موفقیت توانسته که بسیاری از پتنت های طراحی مایکروسافت را نیز به تصاحب خود درآورد.

اگر چه مالکیت حقوقی نام های تجاری PureView، Clear Black و PureMotion همچنان از آن مایکروسافت است، اما HMD توانسته که بسیاری از پتنت های طراحی غول نرم افزاری را برای خود تصاحب کند که تعداد آن ها به چیزی در حدود ۵۰۰ پتنت می رسد.

با تصاحب کامل این پتنت ها دیگر خیال HMD بابت شکایت های احتمالی برای نقض پتنت راحت خواهد بود و می تواند آزادانه به ارتقای محصولات خود بپردازد. یکی از همین پتنت ها که اخیرا از مایکروسافت به HMD رسیده، رابط کابری دوربین در دیوایس های لومیاست.

هیچ کدام از موبایل هایی که اخیرا تحت برند نوکیا وارد بازار شده رابط کاربری دوربین مناسبی ندارند، بنابراین پتنت مذکور می تواند به میزان زیادی به کمک کمپانی فنلاندی بیاید. امید می رود که به لطف کسب این پتنت در آینده نزدیک شاهد رابط کاربری بهتری در دوربین اسمارت فون های بعدی نوکیا و البته اسمارت فون های فعلی آن در بازار باشیم.

البته نکته مسلم اینجاست که اپلیکیشن دوربین جدید موبایل های نوکیا هر چه که باشد، عنوانی به غیر از لومیا خواهد داشت، چرا که برند لومیا همچنان به مایکروسافت تعلق دارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato