سامسونگ حالا بزرگترین تولیدکننده چیپ در دنیاست

سامسونگ حالا بزرگترین تولیدکننده چیپ در دنیاست

کمپانی سامسونگ اخیراً اطلاعات مالی مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ خود را منتشر کرده که در کنار رکوردشکنی حاصل از فروش چیپ و نمایشگر، موفقیت دیگری را نیز نشان می دهد.

بر اساس گزارشات، سامسونگ توانسته به لطف سرمایه گذاری روی توسعه چیپ های حافظه «NAND» و نسل جدید «DRAM»، جایگاه اینتل را به عنوان بزرگترین تولیدکننده چیپ در دنیا تصاحب کند.

کمپانی کره ای موفق شده تنها با تولید چیپ حافظه و پردازنده (که در محصولات متفاوت از سرورها گرفته تا ابزارهای متصل به اینترنت اشیا کاربرد دارند) ۱۵.۸ میلیارد دلار فروش را به ثبت برساند که از این مقدار، ۷.۲ میلیارد دلار سود عملیاتی شرکت است.

سامسونگ در زمینه نسبت سود به درآمد، ۲۰ درصد بهتر از اینتل عمل کرده است

از سوی دیگر کمپانی آمریکایی اینتل در همین دوره مالی ۱۴.۸ میلیارد دلار فروش داشته که تنها ۳.۸ میلیارد دلار آن به عنوان سود عملیاتی شناسایی شده است. البته این مقدار نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش ۱۹۰ درصدی را نشان می دهد اما با در نظر گرفتن نسبت سود به درآمد، که برای اینتل معادل ۲۵.۷ درصد و برای سامسونگ برابر ۴۵.۶ درصد است، و همچنین سایر آمار و ارقام، می توان گفت سامسونگ عملکرد بهتری نسبت به اینتل داشته و در رتبه نخست قرار می گیرد.

جالب است بدانید که اینتل از سال ۱۹۹۲ میلادی برترین تولیدکننده چیپ در دنیا بوده است؛ اما حالا با افول تقاضا برای کامپیوترهای خانگی و جهش بازار تلفن های هوشمند، سبد محصول متنوع تر سامسونگ باعث شده این کمپانی کره ای رتبه نخست فهرست برترین تولیدکنندگان چیپ در دنیا را به خود اختصاص دهد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato