مشخصات و قیمت خانواده پردازنده های Core X اینتل فاش شد

مشخصات و قیمت خانواده پردازنده های Core X اینتل فاش شد

به تازگی یکی از اسلایدهای داخلی شرکت اینتل فاش شده که جزئیات خانواده پردازنده های سری Core-X آنها را فاش می سازد. در این تصویر می توان مشخصات سخت افزاری، قیمت و زمان عرضه این پردازنده ها را مشاهده کرد.

طبق اطلاعات موجود، پردازنده ۱۲ هسته ای Core i9-7920X اینتل در ماه جاری میلادی (آگوست) وارد بازار می شود، و سه مدل دیگر از خانواده Core i9 هم در ماه اکتبر عرضه می شوند.

حال بر اساس مشخصات پردازنده های نسل جدید اینتل و رقبای اصلی آنها یعنی خانواده رایزن Threadripper شرکت AMD مشخص شده، می توان نگاهی اجمالی به مشخصات و قیمت های آنها پرداخت. در جدول زیر چندین محصول از این دو شرکت با یکدیگر مقایسه شده است:

همان طور که می بینید، نبرد اصلی بین مدل Ryzen Threadripper 1950X و Core i9-7960X برقرار است. هردوی آنها ۱۶ هسته فیزیکی و ۳۲ هسته منطقی دارند، اما سرعت پایه پردازنده AMD بیشتر بوده و ۷۰۰ دلار ارزان تر است. البته فرکانس کاری محصول اینتل در حالت تقویت شده و حداکثری، بالاتر از رقیبش می رود.

از طرفی می توان مدل Threadripper 1920X را با Core i9-7920X مقایسه کرد که تعداد هسته های مشابه و فرکانس پایه بیشتری را در ازای ۴۰۰ دلار کمتر ارائه می دهد. گفتنیست در حال حاضر، شرکت AMD محصولی برای رقابت با پردازنده ۱۸ هسته ای Core i9-7980XE اینتل برای کامپیوترهای دسکتاپ ندارد.

با توجه به این جزئیات، می توان دید که رقابتی سخت بین این دو غول تکنولوژی در حوزه کامپیوترهای دسکتاپ شکل گرفته و باید دید آیا AMD با سیاست قیمت گذاری بهتر، می تواند بازار از دست رفته اش را دوباره پس بگیرد یا خیر.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato