آمازون به نقض تحریم های آمریکا علیه ایران متهم شد

آمازون به نقض تحریم های آمریکا علیه ایران متهم شد

شرکت آمازون به خاطر نقض تحریم های آمریکا علیه ایران و فروش محصول به حداقل یک فرد یا سازمان حاضر در لیست تحریم، زیر ذره بین مقامات قضایی فدرال ایالات متحده قرار گرفته است.

گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ این شرکت که به تازگی منتشر شده، نشان می دهد آنها از ژانویه ۲۰۱۲ تا ژوئن سال جاری، سفارش کالا از سوی افراد و سازمان های مشمول تحریم را پذیرفته، آنها را پردازش کرده و تحویل داده اند.

این کالاهای مصرفی که جمعاً ۲۴۷۰۰ دلار ارزش دارند، به یکی از سفارت های ایران در کشور ثالث تحویل داده شده اند. همچنین کالاهایی به ارزش ۸۱۰۰ دلار هم به یک فرد مرتبط با پنج سفارت ایران در کشورهای مختلف فروخته شده. بر اساس این گزارش، مبلغ ۳۰۰ دلار هم به فردی پرداخت شده که در فهرست افراد تحریم شده از سوی آمریکا حضور دارد.

محصولاتی که به این افراد فروخته شده شامل کتاب، موسیقی، لوازم آشپزخانه، جواهرات، ملزومات اداری و لوازم خانگی هستند. آمازون می گوید نمی تواند سود حاصل از فروش این سفارشات را حساب کند.

گفتنیست آمازون در ماه فوریه سال جاری میلادی هم سفارشی به مبلغ ۱۳۰۰ دلار را از فردی که در فهرست تحریم ها حضور دارد، دریافت کرده اما مشخص نیست که آیا این شخص با ایران در ارتباط بوده یا خیر.

آمازون در مورد این پرونده اظهار نظر نکرده، اما همکاری کامل خود را با مقامات قضایی اعلام نموده و گفته است که فروش محصولات به حساب های حقیقی یا حقوقی فوق را متوقف خواهد ساخت.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato