ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

افزایش قابل توجه سود عملیاتی پاناسونیک در سه ماهه نخست سال مالی 2017

پاناسونیک امروز گزارش سه ماهه نخست سال مالی 2017 خود را اعلام کرد و از افزایش 16.9 درصدی سود عملیاتی خبر داد. این عملکرد با پیش بینی کارشناسان و تحلیلگران مطابقت دارد و نشان می ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۰

پاناسونیک امروز گزارش سه ماهه نخست سال مالی 2017 خود را اعلام کرد و از افزایش 16.9 درصدی سود عملیاتی خبر داد. این عملکرد با پیش بینی کارشناسان و تحلیلگران مطابقت دارد و نشان می دهد حرکت این شرکت ژاپنی از محصولات الکترونیکی به سمت بازار قطعات پیشرفته خودرو، گامی مثبت بوده است.

بخشی از افزایش درآمد پاناسونیک از طریق شرکت اسپانیایی Ficosa به دست آمده که در زمینه ساخت آینه برای وسایل نقلیه فعالیت دارد و چندی پیش تحت هدایت کمپانی ژاپنی درآمد.

از طرفی در ماه ژوئن، پاناسونیک تولید باتری برای خودروی تسلا مدل 3 را در کارخانه عظیم 5 میلیارد دلاری «گیگافکتوری» آغاز کرد. مدیر مالی این شرکت می گوید در سه ماهه نخست، هزینه های تولید باتری برای تسلا بر سود حاصل از فروش آنها غلبه داشته، اما در ادامه سال و با افزایش حجم تولید، سود بالایی نصیب آنها خواهد شد.

در بازه سه ماهه آوریل تا ژوئن، سود پاناسونیک به 83.93 میلیارد ین برابر با 758.93 میلیون دلار رسیده که نسبت به رقم 71.81 میلیارد ینی در مدت مشابه سال قبل، افزایش چشمگیری را نشان می دهد. پیش بینی پاناسونیک برای سود سالانه در پایان سال مالی یعنی مارس 2018 همچنان روی رقم 335 میلیارد ین قرار گرفته است.

گفتنیست پاناسونیک به خاطر افزایش رقابت و کاهش حاشیه سود در بازار لوازم الکترونیکی مصرفی، چندی پیش تصمیم گرفت تا به حوزه باتری های خودرو، قطعات پیشرفته وسایل نقلیه و سیستم های کاهش مصرف انرژی خانگی روی بیاورد و به نظر می رسد امسال، شاهد عملکرد خوب این شرکت خوش نام ژاپنی باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی