نظر ریچارد هموند در مورد منع فروش خودروهای احتراق داخلی در انگلستان

نظر ریچارد هموند در مورد منع فروش خودروهای احتراق داخلی در انگلستان

خودروها دیگر مرده اند. عمرتان طولانی باد.

خوب دقیقا در روزهایی که دکتران باید بگویند که کی دوباره می توانم رانندگی کنم، دولت انگلستان قانونی را در زمینه منع فروش خودروهای بنزین سوز و گازوییل سوز از سال ۲۰۴۰ میلادی را تصویب کرده است.

موتورهای احتراق داخلی می آیند و می روند. به طور کلی می توان آن ها را به سه دسته اصلی تقسیم کرد. موتورهای V8، خطی ۶ سیلندر و ۴ سیلندر خطی. زندگی میلیون ها نفر از مردم با این موتورها ساخته شده است. آن ها به طور دائم درباره آن رویا پردازی می کنند و زندگی آن ها وابسته به صدای این موتور ها است.

در واقع این حرکت را باید یک حرکت اجتماعی قلمداد کرد که نمونه آن پیش از این دیده نشده بود. این چرخدنده های چرب که به اتومبیل های ما قدرت می بخشند الهام بخش بسیاری از هنر ها همچون موسیقی، شعر، ادبیات و... بوده اند، حال تاریخ اعدام اعلام شده است و موتورهای احتراق داخلی نشسته در سلول خود در حال تماشای پایان کار خود هستند.

پیشرفت تکنولوژی در زمینه باتری ها که نتیجه جنگ شرکت های بزرگ است، به همراه موتورهای بسیار قدرتمندتر جایگزین موتورهای احتراق داخلی و سوخت های فسیلی خواهند شد.

مشکل زیر ساخت این خودروها تنها یک اتهام به شمار می رود و نشان دهنده یک مشکل اساسی نیست، بلکه فرصتی است بزرگ و تکان دهنده برای بدست آوردن پول و قدرت بسیار بیشتر.

بشر هرگز دست از چنین فرصت های بکری نکشیده است. سال ۲۰۴۰ در حال حاضر ۲۳ سال با ما فاصله دارد. ۲۳ سال پیش شبکه اجتماعی وجود نداشت، اما حال این شبکه ها به معیاری مهندسی شده برای رتبه بندی اجتماعی مردم تبدیل شده اند و همچنین به مقدار بسیاری دموکراتیک هستند. در حال حاضر با توجه به پیشرفت های فن آوری، هیچ شانسی را نمی توان برای موتورهای احتراق داخلی قائل بود.

من همین چند وقت پیش بود که تجربه بسیارمتزلزلی با خودروهای برقی و علل خصوص ابرخودروهای الکتریکی داشته ام که می توانست منجر به مرگ من شود. من همچنان به دنبال این هستم که چه زمانی می توانم رانندگی کنم، اما در هر صورت به مقدار بسیار زیادی درمورد آینده اتومبیل ها هیجان زده ام.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato