فیسبوک ماژول بلوتوثی با مصرف پایین انرژی برای سخت افزار مرموز خود توسعه داده است

فیسبوک ماژول بلوتوثی با مصرف پایین انرژی برای سخت افزار مرموز خود توسعه داده است

فیسبوک به تازگی ماژول بلوتوثی با مصرف پایین انرژی توسعه داده که قرار است در سخت افزار دیوایسی که هنوز ماهیتش برایمان روشن نیست مورد استفاده قرار گیرد. این کمپانی در مستندات ارائه شده به رگولاتوری FCC می گوید فرستنده بلوتوث، به یک برد مدار چاپی متصل شده و تنها یک تولیدکننده تجهیزات قادر به سوار کردن آن روی برد است.

به بیان دیگر، این قطعه قرار است با نوعی دیوایس ادغام شود که البته فیسبوک ترجیح می دهد فعلاً سخنی درباره آن به میان نیاورد؛ گفتنی است که احتمالاً اشاراتی به این دیوایس در مستندات FCC شده، زیرا بخش های زیادی از آن محرمانه هستند.این قطعه، به عنوان ماژول بلوتوث LE ورژن ۴.۰ توصیف شده و عبارت LE به مصرف پایین انرژی اشاره دارد که آن را به قطعه ای مناسب برای قرارگیری در هر چیزی، از پوشیدنی های پایشگر سلامتی گرفته تا دیوایس های سرگرمی خانگی و فرستنده های رادیویی مناسب می سازد.

این مستندات تازه که ظاهراً در ماه ژوئن به دست FCC رسیده اند، اثبات می کنند فیسبوک واقعاً مشغول توسعه سخت افزارهایی برای مصرف کنندگان است. روز گذشته در گزارش ها خواندیم که گروه «بیلدینگ ۸» فیسبوک مشغول توسعه دیوایسی برای چت ویدیویی و اسپیکری هوشمند، شبیه به آمازون اکو است. ضمناً فیسبوک اخیراً پتنت دستگاهی ماژولار را به ثبت رسانده که در قالب اسپیکری هوشمند با نمایشگر لمسی ظاهر می شود.

اگرچه فعلاً باید تنها به حدس و گمان بسنده کرد، اما به نظر می رسد که این مستندات به یک پهپاد یا محصولی در حوزه ارتباطات از راه دور تعلق دارد. در واقع مستندات در دسته بندی FCL Inc تهیه شده اند که فیسبوک از این نام برای تکنولوژی های مرتبط با پهپادهای خود، مثل پهپاد آکیلا استفاده می کند. در لیست اسامی این پتنت هم اسم یکی از وکلای فیسبوک به نام اندرو گور به چشم می خورد که بنابر صفحه لینکدین خود، به مشاوره در زمینه قوانین ارتباطات از راه دور می پردازد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato