هشت ویژگی جالب استوری های اینستاگرام که شاید از آن ها خبر نداشته باشید

ویژگی استوری چند ماهی هست که پا به اینستاگرام گذاشته و روز به روز کاربران بیشتری را به سمت و سوی خود می کشاند. استوری ها ویژگی های بسیاری دارند که کاربران خیلی راحت می توانند به بسیاری از آن ها دست پیدا کنند.

اما برخی از امکانات این ویژگی نیز در تنظیمات استوری ها پنهان شده اند که ممکن است از آن ها خبر نداشته باشید. به همین منظور به سراغ این ویژگی های پنهان رفتیم و می خواهیم ببینیم که چطور می شود از راز و رمز آن ها پرده برداشت.

۱) یک پالت رنگ کامل تر

در تنظیمات استوری اینستاگرام تقریبا ۲۷ رنگ مشخص وجود دارد که کاربران می توانند از هر یک در جای مناسب بهره بگیرند. اما اگر به دنبال رنگ های بیشتری هستید می توانید با یک راهکار ساده به آن ها دست پیدا کنید.

تنها کافیست آیکون Aa یا مداد را بفشارید و با نمایش رنگ ها، دستتان را کمی روی آن ها نگه دارید. با انجام این کار، یک طیف رنگ گسترده تر در اختیارتان قرار می گیرد که می توانید با کشیدن دستتان روی این نوار به رنگ های تازه ای دست پیدا کنید.

۲) دسترسی به یک صفحه خالی برای نوشتن متن

شاید برای تان پیش آمده باشد که بخواهید به جای عکس، یک متن یا نوشته را در استوری اینستاگرام خود منتشر کنید. برای این منظور اینستاگرام یک ویژگی جالب را در تنظیمات استوری ها جا داده که می توان به واسطه آن ها خیلی راحت متن را روی یک تصویر پس زمینه رنگی نوشت و منتشر کرد.

تنها کاری که باید برای دسترسی به این ویژگی انجام دهید، آن است که با دوربین تان یک عکس ساده بگیرید. سپس آیکون مداد شکل را بفشارید تا پالت رنگ در اختیارتان قرار بگیرد. حالا رنگ مورد نظرتان را برای تصویر پس زمینه انتخاب کنید و پس از آن دستتان را روی صفحه برای سه ثانیه نگه دارید.

با انجام این کار می بینید که یک تصویر خام رنگی به جای تصویر گرفته شده قرار می گیرد که می توانید روی آن متن بنویسید. علاوه بر این، می توانید همین کار را با ابزار chisel-tip pen نیز انجام دهید تا یک تصویر پس زمینه نیمه شفاف داشته باشید.

۳) روی ویدیوهای خود موزیک بگذارید

برای اضافه کردن موزیک به ویدیوها، بیشمار ابزار مختلف وجود دارند که می توان این امر را به واسطه آن ها خیلی ساده انجام داد. اما مسلما هیچ فردی برای اضافه کردن موزیک به یک استوری ساده، به سراغ اپ های پیچیده تدوین گر ویدیو نمی رود.

با این حال اینستاگرام یک امکان ساده در تنظیمات استوری ها قرار داده که می توان به واسطه آن خیلی راحت به ویدیوها موزیک اضافه کرد. تنها کافیست ابتدا آهنگ دلخواهتان را پخش کنید و در همین حین، ضبط ویدیو را آغاز نمایید.

با انجام این کار، اینستاگرام صدای در حال پخش را به وسیله میکروفون ضبط می کند و روی ویدیو قرار می دهد. اما این کار یک مشکل بزرگ هم دارد. از آنجایی که اینستاگرام اینکار را به وسیله میکروفون موبایل انجام می دهد، ممکن است صدای محیط نیز هنگام گرفتن ویدیو، ضبط شود.

۴) انتشار پست از طریق گالری

همانطور که می دانید، استوری های اینستاگرام ۲۴ ساعته هستند. از این رو تنها تصاویری از طریق گالری قابل انتشار هستند که در مدت زمان ۲۴ ساعت اخیر در حافظه موبایل ذخیره شده باشند.

پس با این اوصاف نمی شود تصویری را که چندین روز از تاریخ ذخیره اش گذشته است را به عنوان استوری پست کرد. اما برای این موضوع هم یک راهکار ساده وجود دارد؛ اسکرین شات گرفتن از تصویر مورد نظر.

خیلی راحت می توانید عکس منتخب خود را باز کنید و از آن اسکرین شات بگیرید. این کار باعث می شود که عکس شما دوباره روی حافظه موبایل تان ذخیره و تاریخ آن به روز شود. علاوه بر این، با پیمودن این مسیر می توانید قوانین اینستاگرام را در مورد استوری ها دور بزنید و عکس قدیمی خود را منتشر کنید.

با این حال باید به این موضوع نیز توجه داشت که گرفتن اسکرین شات از عکس ها کمی در کیفیت آن ها تاثیر می گذارد که شاید چندان قابل مشاهده نباشد. با این حال اگر برای کیفیت عکس هایتان اهمیت زیادی قائل هستید،  می توانید از تلگرام که این روزها اکثر ما از آن استفاده می کنیم، کمک بگیرید.

تنها کافیست عکس تان را به صورت فایل در صفحه خصوصی خود پست کنید. پس از آن کافیست آن را دوباره ذخیره نمایید تا تاریخ فایل جدید عکس به روز شود. با انجام این کار، حالا می توانید وارد اینستاگرام شوید و عکس خود را در میان تصاویر ۲۴ ساعت اخیر مشاهده کنید.

۵) هنگام ضبط ویدیو با یک انگشت زوم کنید

شاید تا حالا به این موضوع توجه نکرده باشید، اما با استفاده از یک انگشت هم می شود هنگام ضبط ویدیو روی تصویر زوم کرد. تنها کافیست انگشتتان را روی کلید رکورد نگه دارید تا مراحل ضبط ویدیو آغاز شود. حالا انگشتتان را به سمت بالا یا پایین ببرید تا تصویر بزرگ و کوچک شود. جالب است بدانید که این ویژگی در حالت «Hands-free» نیز قابل استفاده است.

۶) با ژست های حرکتی ساده، استوری ها را مرور کنید

یکی از ویژگی های جالب استوری ها، استفاده از ژست های حرکتی هنگام تماشای آن هاست. به عنوان مثال، می توانید برای جا به جایی میان قسمت های مختلف یک استوری از سمت چپ و راست تصویر کمک بگیرید.

خیلی راحت می توانید با ضربه زدن به سمت چپ و راست، به ترتیب به قسمت قبلی یا بعدی استوری سفر کنید. علاوه بر این اگر حوصله بخش های متعدد یک استوری را ندارید، می توانید با کشیدن صفحه به سمت چپ از خیر تمامی آن ها بگذرید. گفتنیست که با نگه داشتن دستتان روی صفحه می توانید استوری در حال پخش را متوقف کنید.

۷) از عکس سلفی خود به عنوان استیکر استفاده کنید

استیکرها در استوری های اینستاگرام جایگاه ویژه ای دارند و می شود به وسیله آن ها هم به زیبایی پست ها افزود و هم اطلاعاتی مانند مکان و زمان را ارائه داد. اما چندی پیش اینستاگرام از آخرین به روز رسانی اسنپ چت وام گرفت و امکان استفاده از عکس سلفی به عنوان استیکر را در اختیار کاربران قرار داد.

برای دسترسی به این ویژگی کافیست ابتدا استوری مورد نظر خود را ثبت کنید. سپس با انتخاب کلید استیکر، به این بخش وارد شوید و از آنجا آیکون دوربین را بفشارید. با انجام این کار یک محیط دایره ای شکل روی صفحه ظاهر می شود که باید آن را با گرفتن یک سلفی از خود پر کنید. با گرفتن سلفی کار تمام است و می توانید تصویر خود را در هر جایی که دوست دارید قرار دهید.

۸) استوری خود را دانلود کنید

شاید برای تان پیش بیاید که عکس در محیط استوری اینستاگرام بگیرید و نخواهید آن را منتشر کنید. با این حال اینستاگرام این امکان را در اختیارتان قرار داده تا بتوانید تصویر یا ویدیو گرفته شده را ذخیره کنید.

تنها کافیست پس از ثبت عکس یا ویدیو، کلید «Save» را بفشارید. با اینکار عکس یا ویدیو شما در حافظه موبایل تان ذخیره می شود و در آینده می توانید از آن استفاده کنید. با این حال می توانید استوری های منتشر شده خود را نیز ذخیره کنید.

برای این کار هم باید ابتدا استوری خود را باز کنید و کلید سه نقطه را در بالای تصویر بفشارید. سپس گزینه «Save Photo» را انتخاب کنید تا استوری منتشر شده تان در حافظه موبایل ذخیره شود.

با این حال امکان ذخیره استوری دیگران از این طریق وجود ندارد و تنها راه حل برای رفع این مشکل، اسکرین شات گرفتن از پست هاست. علاوه بر این، اپ های شخص ثالثی مانند «Story Saver for Instagram» برای اندروید و «InstaStory» برای iOS وجود دارند که به وسیله آن ها می توانید استوری دیگران را ذخیره کنید.

مطالب مرتبط

چرا اینستاگرام اپ مخصوص آیپد ندارد؟

اخیرا کاربری از مدیرعامل اینستاگرام پرسیده چرا با وجود این که دو ماه هم از سال ۲۰۲۰ می‌گذرد، هنوز برنامه اختصاصی برای آیپد توسعه داده نشده است. سوال این کاربر ذهن بسیاری دیگر را هم مشغول کرده بود، ولی اکنون می‌دانیم علت چیست: اولویت‌ها.آدام موسری (Adam Mosseri) مدیرعامل اینستاگرام در پاسخ به کاربر کنجکاو می‌گوید،... ادامه مطلب

اینفلوئنسرهای اینستاگرامی؛ راهکار مایک بلومبرگ برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

براساس گزارش جدید نیویورک تایمز، مایک بلومبرگ میلیاردر مشهور آمریکایی و از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در این کشور وارد همکاری با شرکتی به نام Meme 2020 شده تا رای دهندگان جوان را از طریق فضای مجازی با خود همراه کند.در بخشی از این کمپین تبلیغاتی، برخی اکانت های مشهور میم نظیر grapejuiceboys@ وtank.sinatra@ پیام های مستقیم ساختگی... ادامه مطلب

عصر شبکه‌های اجتماعی ضد اجتماعی فرا رسیده است

این روزها اگر سری به اطراف بچرخانید احتمالا چشم های زیادی را می بینید که به نمایشگر گوشی خیره شده و در حال بالا و پایین کردن فید اینستاگرام هستند. پلتفرم های اجتماعی نظیر فیسبوک علی رغم تمام انتقادانی که روانه آنها می شود هنوز سرمایه و نفوذ بالایی دارند اما بررسی ها نشان می دهد رفته... ادامه مطلب

مرتب سازی فهرست دنبال کنندگان در اینستاگرام بر اساس میزان تعامل با آنها ممکن شد

اینستاگرام قابلیت تازه ای را ارائه کرده که به کاربران اجازه می دهد اکانت هایی که دنبال می کنند را بر اساس «بیشترین مقدار نمایش محتوا در فید» و «کمترین میزان تعامل با آنها» مرتب سازی کنند. به لطف این امکان تازه کاربران همچنین می توانند وضعیت دنبال کردن و اعلان های خود را نیز... ادامه مطلب

اینستاگرام؛ سرگردان بین یوتیوب و تیک تاک

چندی پیش اینستاگرام اعلام کرد که دکمه‌ نارنجی‌رنگ IGTV که قبلاً در در گوشه بالایی این اپلیکیشن یافت می‌شد را حذف می‌کند. این دکمه تعبیه شده در اپلیکیشن زیرمجموعه فیسبوک قرار بود ماجراجویی تازه اینستاگرام برای تبدیل شدن به یوتوب عصر حاضر را کلید بزند. اما دو سال بعد از معرفی‌اش، IGTV ظاهراً خودش را... ادامه مطلب

اینستاگرام آیکن اختصاصی IGTV را حذف می‌کند

زمانی که اینستاگرام از IGTV رونمایی کرد، انتظار داشت تا با ویدیوهای طولانی‌تر مخاطبین را برای زمان بیشتری در برنامه خود نگه دارد، اما اوضاع بر خلاف انتظار این شبکه اجتماعی پیش رفت و کمتر کسی حداقل از بخش اختصاصی آن استفاده کرد. از همین رو این کمپانی فیسبوک عنوان کرده که آیکن اختصاصی آن... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟