ارتش آمریکا دستور توقف استفاده از پهپادهای DJI را صادر کرد

ارتش آمریکا طی ابلاغیه ای به تمام واحدها و نیروهای خود دستور داد فوراً استفاده از پهپادهای کمپانی چینی «DJI» را متوقف کنند. طبق این ابلاغیه و بنا بر نتایج تحقیقات آزمایشگاه ارتش، محصولات شرکت مذکور دارای ضعف های سایبری بوده و به راحتی توسط افراد غیر مجاز قابل کنترل هستند.

در دستور مورد بحث آمده که تمام کارکنان ارتش باید به سرعت استفاده از پهپادهای DJI را متوقف کرده، نرم افزارهای DJI را حذف نموده، باتری ها و ماژول های حافظه را جدا کرده و تمام تجهیزات را تا ابلاغ دستورالعمل بعدی در مکان امنی نگهداری کنند.

ارتش آمریکا از پهپادهای مختلفی برای انجام مأموریت های شناسایی، پشتیبانی مهندسی، ارتباطات و پشتیبانی آتش استفاده می کند که در این میان تولیدات DJI با ابعاد کوچک و کیفیت بالای تصویر، از جمله انتخاب های مناسب برای مأموریت های گشت زنی و جمع آوری اطلاعات هستند.

نیروهای دشمن به راحتی می توانند کنترل پهپادهای DJI را در دست بگیرند

اما بر اساس نتایج پژوهش های آزمایشگاه ارتش، اطلاعات و خطوط ارتباطی پهپادهای DJI در مقابل تهدیدات سایبری آسیب پذیر بوده و نیروهای دشمن می توانند اطلاعات جغرافیایی، تصاویر زنده ویدیویی دوربین پهپاد و سایر اطلاعات آن را از راه دور به دست آورده، و حتی کنترل وسیله را نیز کاملاً در دست بگیرند.

در حال حاضر از سرنوشت احتمالی پهپادهای موجود در دست سربازان و نیروهای ارتش آمریکا اطلاعاتی به بیرون راه نیافته اما «مایکل پِری» مدیر روابط عمومی DJI در واکنش به ابلاغیه اخیر گفته است: «برای تأیید مندرجات ابلاغیه و دریافت مفهوم دقیق عبارت ضعف های سایبری با ارتش آمریکا تماس خواهیم گرفت.»

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟