ایلان ماسک نگران لغو سفارشات سدان الکتریکی تسلا «مدل 3» نیست

ایلان ماسک نگران لغو سفارشات سدان الکتریکی تسلا «مدل 3» نیست

«ایلان ماسک» مدیر عامل شرکت تسلا در مصاحبه اخیرش اعلام کرد طی یک سال گذشته، بیش از ۶۳ هزار نفر از خریداران اولیه خودروی «مدل ۳» سفارش خود را لغو نموده اند. البته او این موضوع را مایه نگرانی نمی داند.

ماسک در بین صحبت هایش گفت:

فکر کنید صاحب یک رستوران هستید و همبرگر سرو می کنید؛ صف مشتریان به قدری طولانی شده که هرکدام از آنها حداقل یک ساعت و نیم باید منتظر دریافت سفارش خود بمانند؛ آیا در این وضعیت باز هم به دنبال سفارش بیشتر خواهید بود؟

همان طور که می دانید، «مدل ۳» نخستین خودروی برقی تولید انبوه تسلا به شمار می رود و ماسک از همان ابتدا هم به مشکلاتش در پاسخگویی به حجم بالای تقاضا اعتراف کرده بود. حتی پس از لغو بسیاری از سفارشات، رقم پیش فروش این سدان محبوب به ۴۵۵ هزار دستگاه رسیده است.

گفتنیست تسلا وعده داده که از دسامبر سال جاری میلادی، در هر ماه ۲۰ هزار دستگاه مدل ۳ تولید کند که هدف بسیار بزرگی برای این شرکت محسوب می شود. ماسک وضعیت تولید مدل ۳ در شش ماه نخست پس از رونمایی را «جهنمی» توصیف کرده است.

تسلا در سال ۲۰۱۷ از نظر ارزش بازار با کمپانی های بزرگی همچون فورد، فیات کرایسلر و جنرال موتورز به رقابت برخاسته، اگرچه فروش بسیار کمتری نسبت به آنها دارد. سهامداران انتظار دارند «مدل ۳» بتواند سودآوری خوبی را برای این مجموعه به همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است جذب مشتری حتی پس از رونمایی رسمی «مدل ۳» هم کار چندان سختی نبوده؛ تسلا بدون انجام هیچگونه تبلیغات، توانسته روزانه به طور میانگین ۱۸۰۰ سفارش را برای این خودرو دریافت کند، اما هدف اصلی این است که مشتریان همبرگر به خاطر انتظار طولانی، یکی پس از دیگری صف رستوران ایلان ماسک را ترک نکنند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato