تویوتا کماکان به موتورهای تنفس طبیعی وفادار خواهد ماند

تویوتا کماکان به موتورهای تنفس طبیعی وفادار خواهد ماند

امروز اکثر خودروسازان به استفاده از موتورهای کم حجم توربو رو آورده اند تا بتوانند به بیشترین میزان بازدهی دست پیدا کنند. در این بین اما کمپانی هایی نیز وجود دارند که همچنان به موتورهای تنفس طبیعی وفادار مانده اند. تویوتا یکی از این کمپانی هاست که اعلام کرده قصد ندارد از فناوری توربو در کلیه محصولات خود استفاده کند.

بِن اسکلیم (Ben Schlimme) مدیر بخش پیشرانه های تویوتا در آمریکای شمالی در یکی از سمینارهای اخیر با بیان این مطلب اضافه کرده که این شرکت فناوری های موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر کمری ۲۰۱۸ را به سایر موتورها انتقال خواهد داد.

تویوتا از تکنولوژی این موتور با عنوان Dynamic Force یاد می کند. موتور مذکور که جانشین همان نمونه ۲.۵ لیتری به کار رفته در کمری ۲۰۱۷ شده، در نسخه استاندارد توانایی تولید ۲۰۱ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. این ارقام در تریم XSE به ۲۰۶ اسب بخار و ۲۵۲ نیوتن متر ارتقا یافته که در مقایسه با مدل سال قبل به ترتیب ۲۵ و ۱۹ واحد افزایش پیدا کرده اند.

گیربکس شش سرعته قبلی نیز جای خود را به یک نمونه جدیدتر هشت سرعته داده؛ این گیربکس نیرو را به چرخ های جلو هدایت می کند. مجموعه تغییرات انجام شده، مصرف سوخت را تا حد زیادی کاهش داده است، طوری که پیشرانه داینامیک فورس در هر صد کیلومتر شهری، جاده ای و ترکیبی به ترتیب ۸.۱، ۵.۷ و ۶.۹ لیتر سوخت مصرف می کند. بد نیست بدانید این ارقام در پیشرانه کمری ۲۰۱۷ به ترتیب با ۹.۸، ۷.۱ و ۸.۷ لیتر بودند.

این بهبود چشمگیر به واسطه استفاده از هر دو فناوری تزریق مستقیم سوخت و تزریق سوخت در پورت مکش حاصل شده است. همچنین ساختار مکش جدید هوا را هنگام ورود به سیلندر فشرده تر می کند که این مساله قدرت بیشتر و آلایندگی کمتر را به دنبال دارد.

آقای اسکلیم در این باره گفته:

تکنولوژی داینامیک فورس فقط برای موتور ۲.۵ لیتری در نظر گرفته نشده؛ ما در تلاش هستیم تا آن را به سگمنت های دیگر و نسخه های V6 و V8 نیز منتقل کنیم.

وفاداری به موتور تنفس طبیعی، باعث شده که کمری در کلاس خود یک مدل شاخص باشد؛ زیرا اکثر رقبا بصورت استاندارد یا در برخی تریم ها از موتورهای توربو بهره می برند. از جمله این رقبا می توان به مواردی مثل هوندا آکورد، فورد فیوژن، شورولت مالیبو و فولکس واگن پاسات اشاره کرد. البته رقبایی مثل سوبارو لگاسی و نیسان آلتیما نیز هنوز در برابر به کارگیری موتورهای پرخوران مقاومت کرده اند.

ناگفته نماند کمپانی مزدا نیز هنوز چندان روی خوشی به فناوری توربو نشان نداده و با ارایه ی موتورهای کم حجم سری اسکای اکتیو با راندمان بالا راه دیگری را در پیش گرفته است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato