همه چیز درباره آیفون 13
رئیس سامسونگ در دادگاه، باز هم اتهام فساد مالی و رشوه دهی را رد کرد

رئیس سامسونگ در دادگاه، باز هم اتهام فساد مالی و رشوه دهی را رد کرد

مدیر سامسونگ بالاخره در دادگاه کره جنوبی لب به سخن گشود و از خودش در برابر اتهامات وارده دفاع کرد. خلاصه صحبت های آقای «لی» این است: ارتباط بسیار محدودی با رئیس جمهور وقت داشته ام؛ بیشتر زمانم صرف مدیریت کسب و کار لوازم الکترونیکی شده؛ و اصلاً نمی دانستم یکی از چهره های اصلی این پرونده به اسب سواری علاقه دارد.

«لی جائه-یونگ» چند ماه قبل به اتهام پرداخت رشوه به خانم «پارک» رئیس جمهور وقت کره جنوبی و دوست نزدیکش یعنی خانم «چوی سون-سیل» بازداشت شد. ظاهراً این رقم به منظور اعمال نفوذ و تأیید ادغام دو زیرمجموعه سامسونگ پرداخت شده، که به تبع آن آقای «لی» به بزرگ ترین سهامدار مجموعه حاصل بدل گشته و کنترل کامل روی سامسونگ الکترونیکس را به دست آورده است.

مدیر سامسونگ باز هم ادعاهای دادستانی را رد کرد و گفت اصلاً از جریان ادغام دو زیرمجموعه سامسونگ خبر ندارد و این پروسه کاملاً تحت نظارت دفتر سیاست های راهبردی سامسونگ صورت گرفته است. او همچنین اظهار داشت طی سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ تنها سه بار با رئیس جمهور وقت این کشور ملاقات داشته که در این بین، هیچگاه صحبتی در مورد جانشینی پدرش و به ارث بردن مجموعه سامسونگ به میان نیامده است.

آقای «لی» در مورد اتهام پرداخت هزینه های تمرینات اسب سواری دخترِ دوست صمیمی رئیس جمهور سابق کره جنوبی هم اظهار بی اطلاعی کرد و گفت که اصلاً این دختر را نمی شناخته.

گفتنیست جلسه نهایی این پرونده طی چند روز آتی برگزار شده و پس از آن، حکم نهایی آقای «لی» و دیگر مقامات اجرایی ارشد سامسونگ صادر می شود. البته احتمال تعویق صدور حکم تا پایان ماه اوت (هفته دوم شهریور) وجود دارد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato