مسابقه درگ دیدنی بین سه کوپه معروف آلمانی؛ آئودی RS5 در برابر مرسدس C63 و ب ام و M4 [تماشا کنید]

مسابقه درگ دیدنی بین سه کوپه معروف آلمانی؛ آئودی RS5 در برابر مرسدس C63 و ب ام و M4 [تماشا کنید]

مسابقه درگ دیدنی بین سه کوپه معروف آلمانی؛ آئودی RS5 در برابر مرسدس C63 و ب ام و M4 [تماشا کنید]

به مناسبت ورود آئودی RS5 کوپه ۲۰۱۸ به بازار انگلستان، چند روز پیش دست اندرکاران سایت معروف Carwow مسابقه درگی را بین این خودرو و رقبای هموطن آن یعنی مرسدس-آ ام گ C63 S و ب ام و M4 ترتیب دادند. در این مسابقه کوپه جذاب ارباب حلقه ها با توجه به مشخصات فنی بالا و سیستم چهار چرخ متحرک توانست به خوبی رقبای خود را به چالش بکشاند.

در زیر کاپوت RS5 کوپه یک موتور V6 توئین توربو به حجم ۲.۹ لیتری قرار دارد. این موتور ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید نموده و نیروی خود را از طریق یک گیربکس هشت سرعته تیپ ترونیک به چرخ ها ارسال می کند. با این مشخصات، شتاب RS5 کوپه ۳.۹ ثانیه اعلام شده است.

در سوی مقابل مرسدس آبی رنگ که در حقیقت متعلق به مدیر سایت Carwow است، از یک پیشرانه ۴ لیتری V8 توئین توربو به قدرت ۵۱۰ اسب بخار و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور و همچنین گیربکس هفت سرعته خودکار بهره می برد. شتاب این خودرو نیز که با ۱.۸ تن وزن سنگین ترین عضو گروه محسوب می شود، همانند RS5 کوپه ۳.۹ ثانیه است.

کوپه باواریایی با موتور ۳ لیتری شش سیلندر خطی توئین توربو و پکیج Competition Pack در این مسابقه حضور دارد. این نسخه ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند و طبق اعلام سازنده شتاب صفر تا صد آن ۴ ثانیه است.

با در نظر گرفتن مشخصات و ارقام رسمی ارایه شده از سوی سازندگان، روی کاغذ شانس برنده شدن C63 S و RS5 کوپه بیشتر از رقیب باواریایی بوده و باید یکی از این دو زودتر از خط پایان مسابقه درگ یک چهارم مایل عبور کند. در عمل نیز وضعیت تقریبا به همین شکل بود، هر چند برخی فاکتورهای دیگر مثل چسبندگی بهتر در برتری برنده نقش کلیدی داشت.

در کنار مسابقه درگ، تیم برگزار کننده یک مسابقه شتاب ثانویه نیز برای شبیه سازی سبقت گیری در جاده یا چالش های اتوبانی ترتیب داد. در این مسابقه شتابگیری خودروها با سرعت اولیه ۵۰ مایل (معادل ۸۰ کیلومتر) در ساعت انجام شد، جالب اینکه نتیجه این تست کاملا با مسابقه درگ برعکس بود!

از آنجایی که کلیپ تهیه شده بسیار خوش ساخت بوده و از جذابیت بالایی برخوردار است، از ذکر نتایج خودداری نموده و پیشنهاد می کنیم ویدیوی ضمیمه شده در زیر را تماشا کنید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل