فعال سازی خودکار بسته اینترنتی رزرو پیش از اتمام ترافیک بسته اصلی غیر قانونی است

فعال سازی خودکار بسته اینترنتی رزرو پیش از اتمام ترافیک بسته اصلی غیر قانونی است

همان طور که می دانید امکان بهره گیری از بسته های اینترنتی رزرو در اپراتورهای موبایل مختلف وجود داشته و این بسته ها پس از اتمام بسته اصلی، قابل فعال سازی و استفاده خواهند بود.

اما گویا یکی از اپراتورهای موبایل کشور، بسته اینترنت رزرو را با نزدیک شدن به پایان ترافیک بسته اصلی به صورت خودکار فعال کرده و مهلت استفاده از آن را نیز از همین زمان محاسبه می کند.

زمان شروع استفاده از بسته رزرو باید بر اساس آغاز مصرف ترافیک محاسبه شود

علی اصغر عمیدیان معاون وزیر ارتباطات، در واکنش به این امر اظهار داشته که فعال شدن بسته رزرو پیش از اتمام کامل ترافیک بسته اصلی غیر قانونی بوده و زمان شروع استفاده از آن باید بر اساس آغاز مصرف ترافیک محاسبه شود. از همین رو هیچ اپراتوری حق ندارد پیش از اتمام حجم بسته اصلی و شروع استفاده از بسته رزرو، زمان یا حجم بسته رزرو را کسر کند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر اپراتور دوم با نزدیک شدن به پایان ترافیک بسته اصلی، بسته رزرو را بدون درخواست مشتری یا هماهنگی با او فعال کرده و زمان بسته را به حساب کاربر منظور می کند.

از همین رو اگر مشتری استفاده از بسته اصلی را به هر دلیلی متوقف کند، بسته رزرو با گذشت زمان و بدون مصرف حتی یک کیلوبایت منقضی شده و هزینه آن از حساب کاربر کسر خواهد شد.

این در حالی است که اپراتورهای اول و سوم با نزدیک شدن به پایان حجم بسته اصلی، با ارسال پیامکی از مشتری می خواهند که در صوت تمایل، بسته فعلی را تمدید کرده و در صورت تنظیم قبلی و عدم علاقه، تمدید خودکار آن را لغو کنند، و بسته رزرو نیز فقط در صورت اتمام ترافیک بسته اصلی به صورت خودکار فعال خواهد شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato