ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تکنولوژی هولوگرافیک موسیقیدانان درگذشته را به صحنه باز می گرداند

Ronnie James Dio از خواننده های سبک هوی متال است که در سال ۲۰۱۰ میلادی به خاطر ابتلا به سرطان معده دیده از جهان فرو بست. حالا هفت سالی از آن ماجرا می گذرد و ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۰

Ronnie James Dio از خواننده های سبک هوی متال است که در سال ۲۰۱۰ میلادی به خاطر ابتلا به سرطان معده دیده از جهان فرو بست. حالا هفت سالی از آن ماجرا می گذرد و به لطف تکنولوژی علاقمندان به وی می توانند بار دیگر اجراهایش را روی سن ببینند.

البته در نظر داشته باشید قرار نیست این خواننده شخصا به روی صحنه برود و در مقابل این هولوگرام اوست که بنا شده در تور جهانی موسوم به «بازگشت Dio» اجرای موزیک های او را بر عهده بگیرد. البته باید بگوییم نخستین باری نیست که این ایده به مرحله اجرا در می آید و پیشتر از همین فناوری برای تجربه اجراهای افرادی نظیر مایکل جکسون نیز استفاده شده.

تور بازگشت Dio را نیز شرکتی به نام Eyellusion با همراهی بیوه سابق این خواننده (Wendy Dio) که همزمان مدیریت برنامه هایش را هم بر عهده داشت کلید زده اند.

Dio که هم اکنون مدیریت گروه سرگرمی های Niji را بر عهده دارد در این باره می گوید:

بعد از چندین نشست ما توافق کردیم که نسخه هولوگرافیک از رونی را بسازیم و در آگست سال قبل نیز این طرح را در فستیوال Wacken آلمان کلید زدیم و با در نظر داشتن استقبال خوبی که از آن اجرا به عمل آمد تصمیم گرفتیم توری را با همین موضوع برگزار نماییم.

دست اندرکاران و برگزارکنندگان این تور قرار است سفری به دور دنیا داشته باشند و بالغ بر صد برنامه هولوگرافیک را در اقصی نقاط جهان اجرا نمایند و در صورتی که این تور موفق ظاهر شود انتظار می رود که قالب جدیدی برای هنرمندان متوفی و بازگشت شان به صحنه فراهم گردد.

لازم است اضافه نماییم که طبق قوانین آمریکا در صورتی که خواننده ای فوت کند حقوق مربوط به استفاده از نام، تصویر و محبوبیت وی همچنان در اختیار خودش است و چنانچه شرکت های ثالث بخواهند چنین برنامه هایی را اجرا نمایند باید مجوزهای لازم از وراث متوفی را دریافت کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (8 مورد)
 • shahryar_mirbozorgi
  shahryar_mirbozorgi | ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

  خیلی دوست دارم این تکنولوژی رو از نزدیک تجربه کنم

 • dada
  dada | ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

  استاد بنان?

 • MasoudZ
  MasoudZ | ۲۲ مرداد ۱۳۹۶

  هایده و مهستی ?

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی