سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا: طرح رجیستری قیمت موبایل را کاهش می دهد

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا: طرح رجیستری قیمت موبایل را کاهش می دهد

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفتگو با خبرنگاران، تأخیر در اجرای طرح رجیستری از سوی وزارت ارتباطات را غیر موجه خواند، اما گفت به عملی شدن این طرح در آینده نزدیک خوشبین است.

قاسم خورشیدی می گوید به لحاظ علمی و فنی، کارشناسی عمیقی روی این طرح صورت گرفته و رجیستری به طور کامل قابلیت عملیاتی و اجرایی شدن را دارد.

وی با اشاره به اینکه طرح رجیستری حاشیه سود واردکنندگان را کاهش می دهد، افزود با اجرای این پروژه می توان موبایل ها را با قیمت ارزان تری در اختیار مصرف کننده نهایی قرار داد.

خورشیدی همچنین نگرانی ها در مورد انحصاری شدن بازار موبایل در دست نمایندگی ها را بی اساس خواند و گفت طبق قوانین جدید، مجوز نمایندگی فروش موبایل علاوه بر نمایندگی تولید کننده اصلی، برای نمایندگی واسطه های منطقه ای هم صادر می شود و به همین دلیل «تقریباً» انحصاری در واردات موبایل وجود ندارد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز یادآور شد که با اجرای عمومی طرح رجیستری، دو ماه به کاربران مهلت داده می شود تا موبایل خود را ثبت کنند و پس از پایان این فرصت، در صورتی که موبایل قاچاق باشد، ارائه خدمات به آن متوقف خواهد شد.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato