فناوری بازخورد لمسی پیشرفته TouchSense در موبایل ال جی V30 چگونه عمل می کند؟

فناوری بازخورد لمسی پیشرفته TouchSense در موبایل ال جی V30 چگونه عمل می کند؟

ال جی که دوست ندارد زیر سایه سامسونگ قرار گیرد و به حاشیه رانده شود، تصمیم گرفته موبایل پرچمدار V30 را به نمایشگر حساس به فشار مجهز نماید. چند روز قبل شرکت Immersion از به کار گیری فناوری HD TouchSense در این موبایل خبر داد و حال اطلاعات بیشتری در این رابطه به دست آمده است.

فناوری «تاچ سنس» شباهت زیادی به «موتور تَپتیک» در آیفون دارد که در سال ۲۰۱۵ و با معرفی آیفون ۶S عرضه شد. جالب است بدانید که حتی شرکت Immersion به خاطر این فناوری از اپل شکایت کرده بود، اما به نتیجه ای نرسید.

«دیوید برنبام» یکی از مدیران ارشد شرکت Immersion می گوید موتورهای لرزشی کنونی فقط در سه سطح قابل تنظیم هستند، اما HD TouchSense از موتورهای بسیار پیشرفته ای استفاده می کند که کنترل دقیق لرزش را ممکن می سازند.

این شرکت افزود که ال جی از این فناوری در بخش های مختلف موبایل V30 استفاده کرده. مثلاً در اپلیکیشن دوربین این تلفن همراه، بازخورد لرزشی دکمه شاتر می تواند حس فشردن شاتر فیزیکی دوربین های حرفه ای را شبیه سازی کند، یا تغییر تنظیمات دستی دوربین شبیه چرخاندن دکمه های واقعی خواهد بود.

ال جی از ارتعاشات و لرزش های سیستم بازخورد برای نمایش و حذف اعلان ها یا جابجایی بین صفحات مختلف در رابط کاربری دستگاه نیز استفاده کرده است و به گفته مدیر شرکت Immersion، تیم خلاق ال جی توانسته تجربه لمسی را در موبایل پرچمدارش به سطح تازه ای برساند.

در هر صورت، ال جی در تاریخ ۳۱ اوت برابر با نهم شهریورماه در برلین موبایل V30 را به صورت رسمی معرفی می کند که احتمالاً با فاصله کوتاهی به بازارهای مختلف عرضه شود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato