اهدای مدال مزین به تصویر مریم میرزاخانی در رویداد جایزه زنان در علم

اهدای مدال مزین به تصویر مریم میرزاخانی در رویداد جایزه زنان در علم

به گزارش مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، نخستین دوره جایزه زنان در علم، شنبه ۲۸ مرداد در سالن قلم کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و با حضور وزیر علوم برگزار خواهد شد.

رویداد جایزه زنان در علم برای معرفی نقش زنان در جامعه علمی کشور برگزار می شود

رویداد مورد بحث به منظور معرفی نقش زنان در جامعه علمی کشور و تقدیر از فعالان حوزه، هر دو سال یک بار برگزار شده و طبق اظهارات دکتر الهه حجازی مشاور وزیر علوم، هدف نهایی آن افزایش فرصت های ارتقا و تسهیل روند پیشرفت بانوان در فضایی عادلانه خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به تعیین شاخص های ارزیابی زیر نظر دکتر فرهادی وزیر علوم، بیان کرد شاخص های مذکور برای ارزیابی ۳ گروه از افراد تنظیم شده اند:

۱. افرادی که در زمینه علمی، پیشنهاد طرح های پژوهشی برتر، شرکت در کنفرانس ها، نوشتن مقالات و کتاب ها فعالیت دارند.

۲. افرادی که در حوزه فناوری، ابداع، شرکت های دانش بنیان، کرسی های نظریه پردازی و پتنت فعال هستند.

۳. افرادی که در تأسیس انجمن های علمی، راه اندازی نشریه ها و رشته های علمی حضور و فعالیت داشته و با وارد کردن دانش خود در چرخه تولید، باعث قوی شدن بُعد ترویجی علم می شوند.

ارزیابی در گروه های آموزشی علوم کشاورزی و صنایع غذایی، علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم انسانی و هنر صورت گرفته و از نفرات برتر شامل رتبه های اول تا سوم، و یک نفر نیز به عنوان برگزیده جوان، با اعطای مدال، لوح و جایزه نقدی تقدیر خواهد شد.

لازم به ذکر است که جوایز مورد اشاره همچنین شامل تقدیر نامه از سوی وزیر علوم و دبیرکل یونسکو بوده، و به برگزیده جوان در هر گروه نیز مدالی مزین به تصویر مریم میرزاخانی اهدا خواهد شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato