مریم میرزاخانی در اثر ابتلا به سرطان دیده از جهان فروبست

مریم میرزاخانی در اثر ابتلا به سرطان دیده از جهان فروبست

در روزهای اخیر خبرهای زیادی در رابطه با ابتلای خانم مریم میزرا خانی، پروفسور ریاضیات دانشگاه استنفورد به سرطان سینه منتشر شده است.

وی که در ماه های اخیر به خاطر شدت گرفتن بیماری اش، برای مداوا در بیمارستان به سر می برد، در نهایت تسلیم سرنوشت شد و دیده از جهان فروبست.

 فیروز مایکل نادری معاون پیشین مدیرکل تنظیم راهبردهای آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا روز گذشته در صفحه اینستاگرام خود از وخامت سرطان خانم میرزاخانی خبر داده و از مخاطبانش خواسته بود که برای سلامتی وی دعا کنند.

متاسفانه آنچه نباید اتفاق افتاد و خانم میرزاخانی در نبرد نابرابر با سرطان مغلوب شد. آقای نادری نیز صبح امروز با انتشار توییتی مفهومی در صفحه شخصی خود از درگذشت این بانوی فرهیخته ایرانی خبر داد.

امروز نوری از روشنایی باز ایستاد. قلبم از این اتفاق جریحه دار شد...خیلی زود بود.

خبر فوت خانم میرزاخانی بسیاری را در بهت و حیرت فرو برد، تا جایی که باورش برای خیلی ها غیرممکن بود و آن را شایعه خواندند. آقای نادری هم در پاسخ به این موضوع پست دیگری را در صفحه اینستاگرام خود قرار داد و مرگ این نابغه ایرانی را تایید کرد.

بله، یک نابغه، یک دختر، یک مادر و یک همسر از میان ما رفته است

خانم میرزا خانی زاده ۱۳ می سال ۱۹۷۷ میلادی، ریاضی دان آمریکایی-ایرانی و از اساتید ریاضی دانشگاه استنفورد است که در سال ۲۰۱۴ میلادی توانست عنوان نخستین زن و نخستین ایرانی برنده مدال فیلدز را از آن خود کند.

جهت آشنایی بیشتر با مریم میرزاخانی، بیوگرافی و افتخارات وی مطالعه این مطلب را از دست ندهید

«روحش شاد و یادش گرامی»

نظرات ۴۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato