گوگل و تست اپلیکیشن Search Lite برای انتشار در کشورهایی با اینترنت ضعیف

گوگل و تست اپلیکیشن Search Lite برای انتشار در کشورهایی با اینترنت ضعیف

به گزارش اندروید پلیس، گوگل در حال حاضر مشغول تست نسخه سبک تری از اپلیکیشن Search است تا آن را برای کشورهای دارای اینترنت ضعیف منتشر کند. اهالی کشور اندونزی می توانند همین حالا این اپلیکیشن را از پلی استور دانلود نمایند.

قابلیت های Search Lite همان هایی هستند که قبلا در اپلیکیشن کراس پلتفرم Search گوگل دیده بودید. کاربران می توانند از طریق تایپ یا فرمان صوتی به جستجوی موارد مد نظرشان پرداخته و از قابلیت ترجمله اپلیکیشن بهره ببرند. بخش News هم در اپلیکیشن دیده می شود و استفاده کنندگان از آن می توانند به اطلاعاتی مثل وضعیت آب و هوای منطقه یا کسب و کارهای دور و اطرافشان دسترسی داشته باشند.

ظاهرا تنها تفاوت Search Lite یا اپ جستجوی اصلی گوگل در این است که انیمیشن ها را برای نمایش نتایج جستجو به طور کامل کنار گذاشته. بر خلاف اپ جستجوی اصلی گوگل که فقط از یک فیلد جستجو تشکیل شده و پس از وارد کردن عبارت مورد نظر فهرستی از نتایج قابل اسکرول را به نمایش کاربر می گذارد، Search Lite تمامی اطلاعات را به یک باره و در فرمت صفحه ای از آیکن ها به نمایش کاربر گذاشته است.

این صفحه مثل صفحه خانه اکثر اسمارت فون هاست که اپلیکیشن ها در آن ردیف شده اند. Search Lite طوری طراحی شده که برای جستجو پهنای باند کمتری را به خود اختصاص داده و مصرف دیتای کاربر را پایین بیاورد.

در واقع می توان Search Lite را از منظر عملکرد با Youtube Go مقایسه کرد، نسخه سبک وزن تری از اپلیکیشن یوتوب که سال گذشته مراحل تست آن در هندوستان آغاز شد و قرار است که تا پاییز امسال برای جمع گسترده تری از کاربران منتشر شود.

جالب است بدانید که گوگل به جز اپلیکیشن های سبک وزن، روی نسخه سبک و کم مصرف تر سیستم عامل خود یعنی اندروید هم کار می کند. نام این نسخه قرار است که Android Go باشد و گوگل روی آن برای رسیدن به هدف بعدی خود که یک میلیارد کاربر بیشتر باشد حساب ویژه ای باز کرده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato