همه چیز درباره آیفون 13
استفاده از فیلترشکن طی دو سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است

استفاده از فیلترشکن طی دو سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است

رئیس مرکز ملی فضای مجازی می گوید حدود سه درصد از ترافیک اینترنت کشور به فیلترشکن ها تعلق دارند، و افزود رویکرد دولت کنونی، سطح بندی فضای مجازی بر اساس گروه های سنی و شخصیتی را در نظر دارد، نه بستن این فضا را.

ابوالحسن فیروزآبادی افزود فعلاً در کشور ما، نگاه «بلک لیستی» به فضای مجازی برقرار است، یعنی فقط بخش های نامناسب بسته شوند و این بخش تا حد ممکن کوچک باشد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی خاطرنشان کرد اینترنت نباید برای یک کودک شش ساله و یک دانشمند و یک خبرنگار یکسان باشد. وی همچنین افزود فیلتر تنها راه حل نیست، اگرچه باید وجود داشته باشد و در دنیا هیچ کشوری بدون فیلتر وجود ندارد.

به گفته فیروزآبادی، ساماندهی فضای مجازی در دستور کار کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه قرار گرفته تا اینترنت مناسب تری برای رسانه های بزرگ کشور و دانشگاهیان ارائه شود.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در مورد VPN ها افزود استفاده از VPN مقوله پیچیده ایست، چون بسیاری از بانک ها و اداره ها از آن استفاده می کنند. بنابراین نمی توان به سادگی نسبت به تعطیلی یا بستن آنها صحبت کرد.

فیروزآبادی می گوید طی دو سال گذشته استفاده از فیلترشکن به شدت کاهش یافته و در حال حاضر کمتر از ۳ درصد ترافیک کشور را تشکیل می دهد.

نظرات ۲۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato