برخورد با ۸۰۰۰ کانال غیراخلاقی تلگرام در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت

برخورد با ۸۰۰۰ کانال غیراخلاقی تلگرام در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه اولین همایش ملی فناوری کوانتومی کشور و در جمع خبرنگاران، از ارائه لیستی از ۸۰۰۰ کانال تلگرامی به وزارت ارتباطات توسط دادستانی کل کشور خبر داد و بر هماهنگی سازمان ها در عرصه اجرا تأکید کرد.

جهرمی همچنین به وضعیت کانال های شبکه اجتماعی تلگرام و انتشار محتواهای مخالف ارزش های کشور در بعضی از آنها اشاره کرد و گفت ملاحظات فرهنگی در فضای مجازی بسیار حائز اهمیت بوده و از این رو، حاکمیت کشور باید در عرصه فضای مجازی نیز لحاظ شود.

وی در ادامه از وحدت نظر دستگاه های قضایی و اجرایی کشور در اصول و قوانین، و عدم وجود اختلاف در میان مسئولین خبر داد و گفت وزارت ارتباطات تمام تلاش خود را برای صیانت از فرهنگ ملی به کار خواهد بست. جهرمی در ادامه افزود:

در این راستا لیستی از سوی دادستانی کشور به وزارت ارتباطات ارسال شده که در آن اعلام شده باید نسبت به ۸۰۰۰ کانال تلگرامی برخورد لازم صورت گیرد.

با بررسی های انجام شده برخی از این کانال ها که حاوی مسائل غیراخلاقی هستند، مسدود می شوند؛ ما همه تلاش خود را خواهیم کرد تا این حوزه ساماندهی شود و در این عرصه از قوه قضاییه کمک خواهیم گرفت.

گفتنی است روند مسدود کردن کانال های تلگرامی با مصادیق غیر اخلاقی و مخالف با ارزش های جامعه، در دولت قبل آغاز شده و با روی کار آمدن وزیر جدید نیز همچنان ادامه خواهد یافت.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato