اندروید اوریو به کاربران اجازه می دهد که دستیار گوگل را از درون اپلیکیشن ها فعال کنند

اعضای انجمن های گفتگوی XDA به تازگی کدهایی را در وبسایت توسعه دهندگان اندروید یافته اند که از قابلیت جدیدی در این پلتفرم خبر می دهد. به نظر می رسد که اگر توسعه دهندگان بخواهند، می توانند کدنویسی اپلیکیشن های خود را طوری انجام دهند که دستیار هوشمند گوگل بتواند از درون آن ها اجرا شود.

به لطف این موضوع، کاربران برای دسترسی به امکانات گوگل اسیستنت دیگر نیازی به خروج از اپلیکیشن ها نخواهند داشت. این قابلیت می تواند یک بازی برد-برد برای سه طرف درگیر موضوع باشد؛ هم توسعه دهندگان می توانند کاربران را در محیط اپلیکیشن هایشان بیشتر نگه دارند، هم گوگل از تعامل بیشتر کاربران با دستیار هوشمندش سود می برد و هم کاربران این امکان را می یابند که بدون نیاز به خروج از اپلیکیشن ها به سرعت به پاسخ سوالات خود برسند.

البته از آنجا که کاربران قادر به تغییر دستیار هوشمند پیش فرض دیوایس خود هستند، به نظر می رسد که به جز گوگل اسیستنت دستیارهای الکسا و کورتانا هم مشمول چنین رویه ای شده و از درون اپلیکیشن ها قابل اجرا باشند.

سرور ابری

لازم به گفتن نیست که دیوایس های اندرویدی برای سازگاری با این قابلیت می بایست از آخرین نسخه سیستم عامل یعنی اوریو بهره مند باشند. گوگل اسیستنت با پشتیبانی از قابلیتی که گفتیم، حالا با دستیار الکسای آمازون برابری می کند که مدتی است تعامل با دیگر اپلیکیشن ها در قالب یک برنامه شخص ثالث را به قابلیت هایش اضافه کرده است.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟