بلومبرگ از سرمایه گذاری هنگفت سامسونگ در چین برای تولید چیپ حافظه خبر می دهد

بلومبرگ از سرمایه گذاری هنگفت سامسونگ در چین برای تولید چیپ حافظه خبر می دهد

شرکت سامسونگ الکترونیکس، بزرگ ترین تولید کننده چیپ های حافظه در جهان، امروز اعلام کرد که ۷ میلیارد دلار برای احداث کارخانه های صنایع نیمه هادی در چین سرمایه گذاری می کند تا به نیاز روزافزون و بازار رو به رشد حافظه های فلش NAND در حوزه موبایل و دیگر تجهیزات الکترونیکی پاسخ دهد.

به گزارش بلومبرگ، این سرمایه گذاری در مدت زمان ۳ سال انجام می گیرد و تمرکز اصلی آن روی کارخانه واقع در شهر «شی آن» (Xi'an) خواهد بود.

طی ماه های اخیر، توان سامسونگ در تولید و فروش چیپ های حافظه باعث شده تا درآمد این کمپانی به سطح بی سابقه ای برسد و حتی سودآوری بیشتری نسبت به اپل داشته باشد. با این حال، شاید حکم زندان پنج ساله برای وارث سامسونگ بتواند غول تکنولوژی کره جنوبی را تا مدتی با بحران مواجه سازد.

گفتنیست تراشه های حافظه NAND در محصولات مختلف، از موبایل ها گرفته تا لوازم خانگی، کارت های حافظه و فلش درایو ها به کار می روند. سامسونگ در سه ماهه منتهی به ماه مارس میلادی ۴۱ درصد از بازار چیپ های NAND را در اختیار گرفت، یعنی بیش از دو برابر سهم کمپانی ژاپنی توشیبا که توسعه دهنده اصلی این شرکت به شمار می رود.

سامسونگ همچنین بزرگ ترین تولید کننده حافظه های دسترسی تصادفی پویا (DRAM) به شمار می رود و ۴۴ درصد از فروش این بازار را در اختیار دارد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato