وب سایت ویکی لیکس توسط گروه OurMine هک شد

وب سایت ویکی لیکس توسط گروه OurMine هک شد

به نظر می رسد وب سایت ویکی لیکس اخیراً توسط گروهی موسوم به OurMine هک شده که پیشتر مسئولیت هک اکانت مدیران عامل مطرح حوزه تکنولوژی، کمپانی ها و وب سایت های خبری را برعهده داشته است.

از شب گذشته، کاربران با باز کردن وب سایت WikiLeaks.org با پیغامی بدین مضمون مواجه می شدند:

سلام، این OurMine است، نگران نباشید ما در حال تست امنیت شما... اوه صبر کن، این یک تست امنیت نیست! ویکی لیکس، یادت می آید وقتی را که ما را به چالش هک کردنت دعوت کردی؟

انانیموس، وقتی که سعی کردی با اطلاعات غلط، ما را به خاطر حمله به ویکی لیکس بد جلوه دهی را به یاد داری؟ بفرمایید! یک گروه، همه شما را شکست داد. بیایید هشتگ WikileaksHack را در توییتر ترند کنیم.

از هر منطقه ای که وب سایت خبرگزاری ویکی لیکس را باز می کردید، این پیغام به نمایش در می آمد و در حالی که این مطلب نوشته می شود، پیغام تعلیق شدن اکانت ویکی لیکس در صفحه اصلی وب سایت به چشم می خورد و سخنگویان ویکی لیکس هیچ واکنشی به موضوع نشان نداده اند.

سال گذشته، گروه OurMine اکانت جک دورسی، مدیرعامل توییتر را هک کرد و به سپس به سراغ اکانت ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل در وب سایت Quora رفت. این گروه همچنین پس از انتشار مقاله ای که هویت یکی از اعضای OurMine را افشا می کرد، مسئولیت حمله به وب سایت هایی نظیر Variety و BuzzFeed را برعهده گرفت. اوایل ماه جاری میلادی نیز، اکانت های کمپانی HBO در شبکه های اجتماعی مختلف، آخرین قربانی های OurMine بودند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato